Od czasu do czasu w mediach społecznościowych użytkownicy inicjują się różnego rodzaju akcje, które szybko przybierają skalę nowego internetowego zjawiska. Tym razem inspiracją stał się dla nich jeden z najpopularniejszych seriali Netflixa,Stranger Thingsi doskonale znana miłośnikom produkcji Druga Strona. Internauci wpadli na pomysł, jak można zobrazować to, że podobnie jak serialowy Will czy Jedenastka, trafiają do The Upside Down.

Otóż stają oni przed lustrem, najczęściej tym łazienkowym, włączają w swoich telefonach kamerę w trybie slow motion i nagle po prostu wypuszczają telefon z ręki. To, co dzieje się dalej, to już efekt montażu - trzeba przyznać, że w niektórych przypadkach bardzo umiejętnego i kreatywnego. Ale przecież jak już znajdą się po Drugiej Stronie, nic nie może może wyglądać tak samo, jak w rzeczywistym świecie.

Filmiki z selfie à la Stranger Things można znaleźć na Instagramie i na Twitterze. Ciekawe, czy widzieli je już twórcy serialu i odtwórcy głównych ról. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby niebawem Millie Bobby Brown czy Gaten Matarazzo sami opublikowali swoje wersje selfie po Drugiej Stronie. Nie wiemy, ile telefonów ucierpiało podczas realizacji tego nowego wyzwania. Dlatego jeśli bardzo spodobała Wam się ta inicjatywa, ale nie czujecie się na siłach - lepiej nie próbujcie tego w domu. 

ZOBACZ TAKŻE: Już wkrótce fani „Stranger Things” będą mogli znaleźć się po Drugiej Stronie. Dosłownie!