Orzeźwiające propozycje w kawiarniach Starbucks

Nie wszystkie propozycje dostępne w amerykańskim menu kawiarnii Starbucks dostępne będą w Polsce. Jednak fani zimnej i orzeźwiającej kawy z pewnością znajdą coś dla siebie. Zacznijmy od Cold Brew, czyli kawy parzonej na zimno, poprzez wielogodzinne przelewanie wody przez ziarna. W ten sposób uzyskuje się wyjątkowo głęboki smak, a sam napój świetnie orzeźwia w połączeniu z lodem i kawałkami pomarańczy.

Jak samemu przygotować Cold Brew?

Krok 1. Zmieloną kawę wsyp do naczynia i zalej wodą w temperaturze pokojowej

Krok 2. Wymieszaj i odstaw do nasiąknięcia na ok. 20 godzin

Krok 3. Następnie przelej całość używając dostępnego filtra do kawy

Krok 4. Uzyskaną esencję kawy rozcieńcz w szklance. Gotowy napój najlepiej podawać z kostkami lodu

Fani słodkich i kolorowych zimnych napojów kawowych także będą bardzo zadowoleni z tegorocznej oferty w polskich kawiarniach Starbucks. Znajdziecie tam między innymi żurawinowe i bananowe frappuccino z dodatkiem jogurtu (Redberry Yoghurt Frappuccino i Banana Yoghurt Frappuccino).

Jeżeli wolicie śmietankę od jogurtu to spróbujcie przepysznego truskawkowo-kremowego frappuccino (Strawberries Crème Frappuccino). Nie pijecie kawy? I dla Was amerykańska sieciówka przygotowała w tym roku coś specjalnego - jagodowa i brzoskwiniowa lemoniada w gorący dzień będą idealnym orzeźwieniem. 

Kolorowy zawrót głowy w Starbucksie

Niestety największe kolorowe szaleństwo dotyczy menu w amerykańskich i kanadyjskich oddziałach sieci Starbucks. Jeżeli aktualnie przebywacie w Stanach Zjednoczonych i uwielbiacie Lady Gagę, to czym prędzej powinniście udać się do kawiarni Starbucks i zamówić limitowaną kolekcję kolorowych napojów Cups Of Kindness (Matcha Lemonade, Violet Drink, Pink Drink, Ombre Pink Drink). 25 centów z każdego sprzedanego kubka zostanie przeznaczona na cele charytatywne na konto fundacji Lady Gagi, Born This Way Foundation.