Pastelowe stylizacje kiedyś oglądaliśmy głównie w sezonie wiosna-lato, ale teraz jasne kolory są przebojem niezależnie od pory roku. Projektanci mody lansują je jednak pod różnymi nazwami. Lawendowy ewoluuje w liliowy, a mięta przechodzi w pistację, żeby następnie stać się szałwią. Delikatne zmiany określeń lub kolorów o kilka tonów nie zmieniają jednak faktu, że pastelowe ubrania i dodatki mogą świetnie wyglądać zarówno w total lookach, jak i jako pojedyncze akcent w stylizacji. Sprawdź, który kolor w jasnej wersji będzie najlepszy!

Pastelowe ubrania i dodatki – pudrowy róż

Pudrowy róż to jeden z popularniejszych, pastelowych odcieni. Ten kolor w ogóle nie potrzebuje dodatkowego wsparcia od projektantów mody, żeby być stale obecny w naszych stylizacjach. Pudrowe sukienki, koszule, spódnice, spodnie, dresy i wszystkie inne elementy garderoby nigdy nie wychodzą z mody. Ten subtelny, delikatny odcień nie musi być jednak elementem cukierkowych i słodkich stylizacji. Odbiór tego koloru zależy od wyboru konkretnych fasonów oraz pozostałych elementów stylizacji. Pastelowy róż inaczej jest prezentuje się w przypadku garnituru, a inaczej kiedy pojawia się na sukience z falbankami.

Pastelowe ubrania i dodatki – popcorn, masło, cytryna

Kiedy hitem staje się kolejny, pastelowy odcień to poza oficjalną nazwą od Instytutu Pantone, pojawia się wiele interpretacji ze strony ulicy. Jasnożółty odcień, który oficjalnie ma nawiązywać do popcornu, stał się prawdziwym przebojem. Influencerki jednak nie trzymały się kurczowo nazwy nadanej przez ekspertów. Ten popularny kolor najczęściej jest łączony z masłem. Na tym jednak nie koniec. Pastelowy żółty odcień przywołuje na myśl też białą czekoladę, obranego banana albo lody cytrynowe. Niezależnie jednak od konkretnego wariantu i skojarzeń, które przywołuje, warto dać mu szansę, bo prezentuje się rewelacyjnie.

Pastelowe ubrania i dodatki – lawendowy, wrzosowy, liliowy

Ostatnie sezony stale ukazywały nowe odsłony pastelowego fioletu. Lawendowy, wrzosowy, liliowy – projektanci mody raczyli nas kolejnymi odcieniami, które pomimo że między sobą nie różnił się szczególnie, to za każdym razem rozpalały wyobraźnię fashionistek i stawały się prawdziwymi hitami sezonu. Wiele influencerek do tego stopnia polubiło jasny fiolet, że Instagram dosłownie zalewały total looki zdominowane przez ten delikatny odcień. Innym pomysłem na wykorzystanie wrzosu lub lawendy w swoich zestawach jest zestawienie go z ciemniejszymi wersjami fioletu.

Jeżeli nie masz pomysłu na pastelową stylizację, to możesz pójść tym tropem także w przypadku innych kolorów.

Pastelowe ubrania i dodatki – błękit czy baby blue?

Wśród pastelowych kolorów najbardziej uniwersalny wydaje się jasnoniebieski. Wszystko za sprawą jeansu. Błękitne spodnie z denimu, katany, koszule, spódnice i sukienki sprawiły, że ten konkretny kolor stał się wszechobecny niezależnie od koloru. Nie oznacza to jednak, że odcień baby blue jest zarezerwowany wyłącznie dla ubrań z tego konkretnego materiału. Każda inna tkanina również może być pokolorowana na jasną wersję niebieskiego. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w tym samym kolorze wybrać też dodatki. Błękitne buty, torebki, paski, a nawet ozdoby do włosów mogą spotęgować efekt w przypadku wersji total look lub być tylko subtelnym akcentem w outficie zdominowanym przez inne kolory.

Pastelowe ubrania i dodatki – szałwiowy, pistacjowy lub miętowy

Pastelowa zieleń jest poddawana ciągłym metamorfozom. Przez długo dominował jej chłodny odcień, który najczęściej był określany jako mięta. Z czasem zaczęły się jednak pojawiać kolory o kilka tonów inne, których odcienie także przyrównywano do roślin. Najpierw w pastelowych stylizacjach królowała pistacja. Potem nadszedł czas koloru szałwiowego. Niezależnie jednak od wyboru różniących się między sobą w minimalnym stopniu wariantów, można zyskać bardzo ciekawy akcent w swoich stylizacjach. Jasnozielone ubrania i dodatki można znaleźć w wielu kolekcjach, więc zakup potrzebnych elementów garderoby nie będzie stanowił problemu.

Zobacz także:

Pastelowe ubrania i dodatki – brzoskwinia

Jeżeli zastanawiasz się, jak łączyć kolory ubrań, to każdy pastelowy odcień daje praktycznie niewyczerpane możliwości. Dla przykładu jasnopomarańczowy sprawdzi się w brzoskwiniowym total looku, ale nie tylko. Z błękitem lub pistacją stworzy ciekawą stylizację w wersji color blocking. Idealną parą będą też sąsiadujące z nim na kole barw żółty i czerwony. Nic nie stoi na przeszkodzie także, żeby łączyć go z bielą lub czernią. Dzięki temu zakup jednego elementu garderoby w pastelowym kolorze nie będzie kaprysem, który założysz od czasu do czasu, kiedy akurat uda ci się dopasować ten delikatny odcień do innych rzeczy ze swojej szafy. Możliwości jest tak dużo, że będziesz mogła go stale wykorzystywać w swoich zestawach.