"Legion samobójców" to historia drużyny najgroźniejszych przestępców na świecie działających pod nazwą A.R.G.U.S pod kierownictwem Amandy Waller - w tę postać wcieliła się niezastąpiona Viola Davis, która o rolę walczyła z takimi gwiazdami jak Oprah Winfrey, Kerry Washington i Octavia Spencer . W skład Legionu wchodzą takie postacie jak Harley Quinn (Margot Robbie), Kapitan Boomerang (Jai Courtney), Enchantress (Cara Delevingne), Deadshot (Will Smith) i Rick Flagg (Joel Kinnaman). W przygotowaniu jest już podobno druga część filmu - zdjęcia mają ruszyć w 2017 roku.

Jedną z najgłośniejszych postaci jest Joker, którego w filmie zagrał Jared Leto. Jego rolę początkowo odrzucił Ryan Gosling, a o Jokera starali się też Sharlto Copley, Michael Pitt, Matt Smith i Eddie Redmayne. Największa konkurencja rozegrała się jednak o rolę, która przypadła Margot Robbie. Odrzuciła ją Emma RobertsHarley Quinn chciały zagrać m.in. Olivia Thirlby, Imogen Poots, Alison Brie, Rooney Mara, Olivia Wilde, Emma Watson, Emily Browning, Zooey Deschanel, Lily Collins, Mary Elizabeth Winstead, Sara Paxton, Amanda Seyfried, Evan Rachel Wood i Felicity Jones.

Film zebrał już kilka nagród, m.in. Teen Choice dla Cary Delevingne w kategorii "Najbardziej wyczekiwana przez nastolatków aktorka" (w podobnej kategorii nominowani byli także inni aktorzy z tej produkcji - Will Smith, Margot Robbie i Scott Eastwood) oraz "Najbardziej wyczekiwany przez nastolatków film".