"Legionsamobójców" to historia drużyny najgroźniejszych przestępców na świecie działających pod nazwą A.R.G.U.S pod kierownictwem AmandyWaller - w tę postać wcieliła się niezastąpiona ViolaDavis, która o rolę walczyła z takimi gwiazdami jak OprahWinfrey, KerryWashington i OctaviaSpencer . W skład Legionu wchodzą takie postacie jak HarleyQuinn (MargotRobbie), KapitanBoomerang (JaiCourtney), Enchantress (CaraDelevingne), Deadshot (WillSmith) i RickFlagg (JoelKinnaman). W przygotowaniu jest już podobno druga część filmu - zdjęcia mają ruszyć w 2017 roku.

Jedną z najgłośniejszych postaci jest Joker, którego w filmie zagrał JaredLeto. Jego rolę początkowo odrzucił RyanGosling, a o Jokera starali się też SharltoCopley, MichaelPitt, MattSmith i EddieRedmayne. Największa konkurencja rozegrała się jednak o rolę, która przypadła MargotRobbie. Odrzuciła ją EmmaRobertsHarleyQuinn chciały zagrać m.in. OliviaThirlby, ImogenPoots, AlisonBrie, RooneyMara, OliviaWilde, EmmaWatson, EmilyBrowning, ZooeyDeschanel, LilyCollins, MaryElizabethWinstead, SaraPaxton, AmandaSeyfried, EvanRachelWood i FelicityJones.

Film zebrał już kilka nagród, m.in. Teen Choice dla CaryDelevingne w kategorii "Najbardziej wyczekiwana przez nastolatków aktorka" (w podobnej kategorii nominowani byli także inni aktorzy z tej produkcji - WillSmith, MargotRobbie i ScottEastwood) oraz "Najbardziej wyczekiwany przez nastolatków film".