Na oficjalny zwiastun trzeciego sezonu Stranger Things czekaliśmy tak samo długo, jak na datę premiery najnowszej odsłony serialu braci Rossa i Matta Duffer. Ale w końcu mamy zalążek tego, co wydarzy się już 4 lipca. I jest to WSPANIAŁE! W trwającym niespełna 3 minuty trailerze dowiadujemy się o trzeciej części serialowego hitu Netflixa całkiem sporo. I już po samej zajawce jesteśmy przekonani, że będzie to zdecydowanie najlepsza seria ze wszystkich dotychczasowych! W Hawkins sporo się zmieni. Przede wszystkim trafimy tam w okresie wakacyjnym, czyli zupełnie inaczej, jak było do tej pory. Wyjdziemy poza szkolne mury i wylądujemy w wesołym miasteczku. A jak wiadomo, takie okoliczności zdecydowanie sprzyjają dziwnym rzeczom.

Zobacz także: Gwiazdy „Stranger things” przyjadą do Polski! >>>

Stranger Things 3 - co się wydarzy? Nowe wątki

To, co może być dla Was niemałym zaskoczeniem po obejrzeniu trailera trzeciego sezonu Stranger Things, to choćby przyjaźń Jedenastki (Millie Bobby Brown) i Max (Sadie Sink), na co poprzedni sezon raczej nie wskazywał. I tutaj uwaga, spoiler! Eleven czuła bowiem zagrożenie ze strony nowej dziewczyny w towarzystwie jej przyjaciół, czyli Lucasa (Caleb McLaughlin), Willa (Noah Schnapp), Dustina (Gaten Matarazzo), a przede wszystkim Mike'a (Finn Wolfhard). Po obejrzeniu zajawki nie mamy jednak żadnych wątpliwości, że dziewczyny dogadały się i co więcej, czerpią dużo radości z przebywania w swoim towarzystwie. Podobnie, jak Steve (Joe Keery) oraz Dustin, których przyjaźń rozwinęła się w drugim sezonie Stranger Things. Co więcej, Steve w nowym sezonie będzie miał nowe zajęcie. Będzie pracował w lodziarni razem z zupełnie nowa bohaterką serii, w którą wcieli się Maya Thurman-Hawke, córka aktorskiej pary, Umy Thurman i Ethana Hawke'a. Nie mamy wątpliwości, że jej wątek nie będzie ograniczał się jedynie do pracy za ladą. Nie zawsze będzie też superprzyjemnie. Główni bohaterowie dorośli, co nie będzie bez znaczenia w kontekście zażyłości, jakie łączą Mike'a, Willa, Dustina i resztę. Czy to zwiastuje koniec wielkiej przyjaźni? 

Zobacz także: Millie Bobby Brown rozstała się z chłopakiem! Jest oficjalne oświadczenie pary >>>

W 3. sezonie Stranger Things nie zabraknie oczywiście Billy'ego, przyrodniego brata Max. Zwiastun zdradza póki co tylko tyle, że bohater grany przez Dacre'a Montgomery'ego będzie paradował z gołą klatą (OMG!) na basenie, co na pewno wiąże się z wieloma interesującymi sytuacjami. Także z udziałem mamy Mike'a i Nancy (Natalia Dyer). Co do Nancy, to czeka nas kontynuacja relacji siostry Mike'a z bratem Willa, Jonathanem Byersem. Bardzo możliwe, że rozwinie się też wątek Joyce Byers (w tej roli Winona Ryder) i komendanta Jima Hoppera (David Harbour). Ale nie zapominajmy o tym, co kluczowe w całej historii od samego początku, czyli obcymi mocami, z jakimi muszą zmagać się mieszkańcy Hawkins. A tym sezonie, czym mieli już okazję podzielić się członkowie obsady, będziemy mieli do czynienia nie z jednym, a paroma zagrożeniami. Spory udział w walce z nimi na pewno będzie miała Jedenastka, jednocześnie starająca się oswoić z urokami normalnego życia.