W kolekcjach na wiosnę 2019 projektanci postawili na mnóstwo uniwersalnych rozwiązań. I mamy tutaj na myśli głównie fakt, że chcąc zainspirować się tym, co pojawiło się na wybiegach, nie musimy martwić się, że ciężko będzie ograć w stylizacjach najbardziej kluczowe trendy, nie szalejąc zbytnio z budżetem. Bo spośród trendów na wiosnę 2019 naprawdę nietrudno wybrać kilka tych, które można oswoić bardzo tanim kosztem. A żeby jeszcze bardziej Wam to ułatwić, podpowiadamy, o które tendencje dokładnie chodzi. Co więcej, wzięliśmy pod uwagę nie tylko cenę, ale i potencjalne rozwiązania. Wszystko po to, by Wasze inwestycje miały zastosowanie na wielu polach, czyli i do pracy, i na uczelnię i "po godzinach". Na dzień i na wieczór. A żeby ograć je stosownie do sytuacji, wystarczą jedynie odpowiednie dodatki. Większość propozycji bez problemu znajdziecie już w najpopularniejszych sieciówkach, więc już teraz możecie przygotować swoją szafę na nowy sezon. 

Trendy wiosna 2019: garnitur w jednym kolorze 


fot. Getty Images 

Garnitur to baza, która powinna znaleźć się w każdej męskiej i damskiej szafie. Połączenie spodnie plus marynarka w tym sezonie ma mniej zachowawcze oblicze, bo to najmodniejsze powinno występować w bardziej odważnych kolorach, a nie tylko czerni czy w granacie. Bardzo wskazane się ciepłe oraz pastelowe barwy. I co najważniejsze - garnitur już dawno przestał kojarzyć się tylko z biurowym dress code'em czy zobowiązującymi wyjściami. Nosimy go na co dzień i przełamujemy klasyczny sznyt czymś utrzymanym w sportowym klimacie, czyli T-shirtem zamiast koszuli, sneakersami zamiast szpilek, nerką lub plecakiem zamiast torebki. 

Trendy wiosna 2019: tie dye 


fot. Getty Images 

Jednym z dominujących trendów na wiosnę 2019 jest efekt, który możecie uzyskać sami w domu. Mowa o tie dye, czyli wzorze, który ma przypominać ręczne farbowanie materiału. Tendencja ta narodziła się w latach 70., następnie powróciła dwie dekady później i do dzisiaj jest jednym z najbardziej nostalgicznych wspomnieć o modzie lat 90. A wraz z powrotem innych trendów z tamtego okresu, projektanci nie mogli zapomnieć także o ubraniach ze wzorem przypominającym przenikające się barwy. I jest to zdecydowanie "najtańszy" trend wiosny 2019, bo możecie go ograć w swoich stylizacjach bez konieczności dokonywania zakupu. Wystarczy, że wyciągniecie z szafy coś, co wymagałoby modnego liftingu. Gwarantujemy, że będziecie mieć znacznie więcej frajdy, niż podczas zakupów. 

Trendy wiosna 2019: kombinezon 


fot. Getty Images

Kombinezon, podobnie jak garnitur, warto mieć w szafie z wielu powodów. Bo jest uniwersalny i daje mnóstwo stylizacyjnych możliwości. Bo jest ponadczasowy- ten fason utrzymuje się na fali już kolejny sezon. Bo chcąc w niego zainwestować nasz portfel zbyt mocno na tym nie ucierpi. Z kolorami znowu moglibyśmy przytoczyć przykład garnitury. Jeśli wolicie bardziej klasyczne rozwiązania, wybierzcie model w stonowanym kolorze i o prostym kroju. A jeżeli nie boicie się eksperymentować z modą, skuście się na jakiś soczysty albo pastelowy odcień. Jeżeli chcecie być najbardziej w zgodzie z aktualnymi trendami, wybierzcie kombinezon, który najbardziej przypominać będzie robotniczy kombinezon. Taki lansują w tym sezonie m.in. Giambattista Valli, Stella McCartney czy Isabel Marant.