Nowojorski fashion week to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie mody, które zawsze wzbudza wiele emocji wśród fanów mody. A zwłaszcza tych, mających okazję śledzić go nie tylko w mediach społecznościowych na profilach najpopularniejszych osób w branży, ale osobiście brać w nim udział. Nowe kolekcje, świetni ubrani ludzie z całego świata, tłumy fotografów, którzy w swoich obiektywach najciekawsze looki. No i oczywiście czołowe top modelki oraz celebryci zasiadający w pierwszych rzędach. To wszystko na żywo miała okazję zobaczyć jedna z najpopularniejszych rodzimych YouTuberek, VIVA-A-VIVA, czyli Karolina Wójcik. I specjalnie dla nas przygotowała wyjątkowy materiał z ostatniego New York Fashion Week, zdradzając nam kulisy największej modowej imprezy w Wielkim Jabłku.


1. Niesamowita energia

Kocham nowojorskie fashion weeki - za świetną energię, otwartych ludzi i przyjazną atmosferę!

2. Szykowanie się w 15 minut

Kiedyś myślałam, że nigdy nie uda mi się dojść do takiej wprawy, żeby ogarnąć make-up, włosy i wskoczyć w stylizację w 15 minut. A jednak! Często pokazy odbywają się jeden po drugim, więc mam dosłownie chwilę, na jakiekolwiek zmiany. 

3. Pokaz Ralpha Laurena

To jeden z najpiękniejszych i najbardziej prestiżowych pokazów na jakich mogłam być. Jako jedna z 280 osób zaproszonych na „kolację” u Ralpha, siedziałam przy okrągłym stoliku, popijając szampana i oglądałam widowisko na miarę złotego Hollywood. Każda, absolutnie każda kreacja była arcydziełem. Męskie akcenty przeniesione na damską sylwetkę jak garnitury, i marynarki są dla mnie faworytami tej kolekcji. Najlepsze światowe modelki na wybiegu, w tym Anja Rubik zamykająca pokaz oraz prawdziwy performance wokalistki Janelle Monae

4. Pokaz Tommy'ego Hilfigera 

I jak to w Nowym Jorku, wszystko szybko się zmienia, tak i w przypadku pokazów również. Z ekskluzywnego klubu Ralpha na Wall Street, Tommy Hilfiger przeniósł nas na Harlem do kultowego teatru Apollo. Na pokazie Tommye'go Hilfigera x Zendaya siedziałam idealnie za siostrami Hadid: Bellą i Gigi - to dopiero ZASKOCZENIE! Do tego muzyka, performance, scenografia - po prostu wow. Musicie to zobaczyć na moim Instagramie

5. Celebryci

Wystarczy pewność siebie i można zamienić słowo ze znanymi ludźmi. Vanessa Hudgens była przemiła, a zrobienie sobie zdjęcia z Gigi było łatwością. Z Karlie Kloss porozmawiałam o kolekcji Carroliny Hererry, a z Kendall bez problemu zrobiłam selfie! Naprawdę każdy jest tu bardzo otwarty i nienaburmuszony.

6. Fotografia streetstyle'owa 

Mam mnóstwo publikacji - liczyłam na chociaż jedna, a tu taki szok! Dzięki temu, że w NYC wszyscy są na luzie tak samo i luz fotografów powoduje, że po prostu te zdjęcia wychodzą świetnie! Każdy się tu zna, tańczy na ulicy, śmieje i dobrze bawi. Zero spiny, sam chill!

7. Lokalizacje

Tylko w NYC można zrobić pokazy w naprawdę niesamowitych miejscach i lokalizacjach. Multi-kulti każdej dzielnicy powodował, że każdy pokaz miał inny klimat. Kosmopolityzm lokalizacji w Nowym Jorku jest nieziemski, a każdy pokaz był zaskoczeniem. Ulica, stary magazyn, hala, ogród, historyczne miejsca, teatr, klub - wow:)

8. Modelki

Pozytywne zaskoczenia - różnorodność modelek! Plus Size rządził, różny wiek, kolor skory, młodość, dziwność. Nie zobaczycie tego w Paryżu:) 

9. Make-up 

Makeup na pokazie Jason Wu podobał mi się najbardziej. Trend tie-dye zaczyna pojawiać się nie tylko w modzie, ale też w makijażu! Różowy cień na powiekach, delikatnie przechodził na policzki, tworząc „rozlaną” całość. To wyglądało bardzo ciekawie!

10. Trendy 

W nadchodzącym sezonie wiosna/lato 2020 będziemy nosić gorsety, krótkie szorty, białe marynarki i wygodne luźne spodnie! Kolory również będą rządzić! Żółty, czerwony, a nawet mięta!