W Warszawie otwarto punkt wymiany roślin Zielony Azyl – Gdzie się znajduje?

Wasza kolekcja roślin rozrosła się tak bardzo, że nie macie już co z nimi zrobić? A może wręcz przeciwnie – chętnie wpuścilibyście trochę zieleni do waszego domu? To właśnie z myślą o osobach takich jak wy, w Warszawie powstał punkt wymiany roślin Zielony Azyl. Można tu oddać niechciane już rośliny albo przygarnąć nowe. Gdzie znajduje się Zielony Azyl i na jakich zasadach działa? Już wyjaśniamy!

Rośliny doniczkowe dla początkujących: Zachwycają wyglądem i... potrafią wiele wybaczyć. Te rośliny podbiły Instagram! I nasze serca >>>

Co zrobić z niechcianymi roślinami? Gdzie znaleźć nowe? Z pomocą przychodzi Zielony Azyl

Zielony Azyl powstał pod koniec lutego 2020 roku i mieści się w kawiarni Dlaczemu przy ul. ul. Schroegera 90 w Warszawie (lokal B). Z uwagi na pandemię koronawirusa, przez jakiś czas pozostawał zamknięty, ale od 4 maja znów działa! Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by wpaść i zostawić nie tylko zbędne nam rośliny (które choćby „wyrosły” z naszego mieszkania), ale i szczepki, nasiona czy... ziemię. Można też „adoptować” zielonego towarzysza. Założyciele punktu wymiany roślin służą także fachową poradą, chętnie pomogą też w przesadzaniu roślin, jeśli na przykład brakuje wam na to miejsca w mieszkaniu (albo nie wiecie do końca, jak się za to zabrać). Punkt wymiany roślin działa od godziny 9.00 do 17.00. Od 4 maja ponownie przyjmowane będą niechciane rośliny, a już od 6 maja Zielony Azyl będzie szukał dla nich nowych domów. Z uwagi na nietypową sytuację na razie jednorazowo w lokalu może przebywać 10 osób. Przy okazji wizyty można będzie zamówić kawę, herbatę lub czekoladę, a także ciasto na wynos.

Uwaga! Zielony Azyl nie powstał z chęci zysku, lecz troski o rośliny. Nie liczcie więc na pieniądze za przyniesione rośliny, ale i „adopcja” roślin jest bezpłatna – jednorazowo można przygarnąć trzy – no chyba, że roślin w Azylu jest akurat bardzo, bardzo dużo. Zainteresowani?