Poniedziałkowy pokaz Simona Porte Jacquemusa na wiosnę-lato 2020 to ukłon w stronę lejtmotywów marki i jej największych sprzedażowych hitów. Całe wydarzenie było kameralne i skupiało wyłącznie najbliższe grono projektanta, najbardziej powiązane z marką klientki i influencerki oraz dziennikarzy. Oto kilka rzeczy, które powinniście wiedzieć o jubileuszowej prezentacji projektów Francuza. Szczególnie, że fala różu zalała wręcz social media i w ostatnich dniach to jedno z najbardziej komentowanych wydarzeń w branży. Nic dziwnego, bo ten pokaz był absolutnie doskonały.
 

1. Miejsce pokazu nie było przypadkowe

Mallemort, to nie tylko miejsce ostatniego pokazu Jacquemusa, ale także miejscowość gdzie urodził i wychował się młody projektant. Tam właśnie umieścił widowiskowy wybieg zlokalizowany na polach lawendy, gdzie między kwitnącymi na fioletowo roślinami rozłożono ponad 500 metrowy fuksjowy dywan po którym przechadzały się modelki.
 

2. Marka Jacquemus świętuje swoje 10-lecie

Ciężko uwierzyć, że ten niespełna 30-letni projektant, który startował „od zera”, tak szybko osiągnął wielki sukces. Marka Jacquemus jest rozpoznawalna na całym świecie i w tym roku obchodzi swoje 10-lecie. Przyjęcie z okazji jubileuszu, które zastąpiło tradycyjne afterparty, oraz przygotowania do pokazu można było śledzić na Instagramie marki.

11 ponadczasowych ubrań i dodatków, w które warto zainwestować – posłużą wam przez lata!
 

3. Kolekcja złożona jest zarówno z damskich, jak i męskich sylwetek

Równo rok po debiucie kolekcji dla mężczyzn, projektant po raz pierwszy pokazał podczas jednego pokazu zarówno męskie, jak i damskie sylwetki.
 

4. Kolor przede wszystkim 

W kolekcji na wiosnę-lato 2020 nie znajdziecie czarnych czy beżowych total looków. Bez wątpienia pokaz zdominowały kolory. Pastelowy błękit, żywy pomarańcz, delikatna zieleń i wyrazisty róż (nasz hit!) są obecne na sukienkach, oversize’owych koszulach i marynarkach oraz spódnicach. Proponowane przez Simona Jacquemusa barwy idealnie sprawdzą się na słoneczne, jak i bardziej pochmurne letnie (i nie tylko) dni.
 

5. Wygoda i funkcjonalność w połączeniu z seksapilem przepisem na sukces

Elegancja i seksapil połączone z wygodą i funkcjonalnością zdają się być tym, za co tak wielu ceni sobie tę markę. Zwiewne sukienki, luźne koszule i marynarki w zestawieniu z koronką czy górą od kostiumu kąpielowego, które dodają stylizacji charakteru, udowadniają, że Jacquemus jak mało kto rozumie potrzeby swoich klientek.

Zobacz także: 12 rzeczy, które wyglądają na drogie, a kupicie je w sieciówkach!