Nitkowanie brwi to metoda depilacji, która odbywa się za pomocą odpowiednio splecionej, bawełnianej nici. Dopiero niedawno zyskała popularność w Europie – zabieg pozbywania się włosków w ten sposób jest bliski od dawno kobietom z Azji oraz Indii.

Jeżeli myślicie, że to najbardziej skomplikowana i bolesna metoda pozbywania się włosków... cóż, nic bardziej mylnego. Czas rozprawić się z mitami na ten temat i wyjaśnić kilka niejasnych kwestii. Przekonajcie się o korzyściach tego zabiegu!

 

1. Zabieg nie boli aż tak bardzo

Skalę bólu można porównać do tego, co odczuwa się przy regulowaniu brwi za pomocą pęsety. Jeżeli stresujecie się przed pierwszym zabiegiem, poproście kosmetyczkę o wyrwanie kilku włosków...pod łokciem. W tym miejscu i przy brwiach odczuwamy bodźce z podobną siłą, dlatego będziecie przygotowane na to, co Was czeka.
 

2. Nitkowanie jest jedną z najbardziej precyzyjnych metod stylizacji brwi

Podczas wykonywania zabiegu ma się całkowitą kontrolę nad tym, które włoski chce się usunąć. Nie jest to jednak tak czasochłonne i mozolne jak pozbywanie się ich pęsetą. To znaczy, że kosmetyczka za pomocą nitki szybko i dokładnie wymodeluje brwi na dowolny kształt.

Najmodniejszy trend w tym sezonie: feathered brows, czyli pierzaste brwi >>>
 

3. Zapewnia długotrwały efekt

Nitki wyrywają włoski z cebulkami, dlatego taki zabieg wystarczy wykonywać nawet raz na 6 tygodni! Dodatkowo, nitki chwytają cienkie i bardzo krótkie włosy, których usunięcie za pomocą innych metod nie byłoby możliwe.
 

4. To najdelikatniejsza forma depilacji brwi

Dobrze przeczytałyście. Podczas zabiegu nitki unoszą i od razu wyrywają włoski, więc nasza skóra nie jest narażona na podrażnienie. To idealna opcja dla dziewczyn z wrażliwą lub trądzikową cerą.
 

5. Bardzo ważna jest pielęgnacja

Nitkowanie brwi nie uszkadza skóry, jednak należy pamiętać o tym, że to wciąż wyrywanie włosków (co samo w sobie nie jest delikatne). Może więc powodować lekkie zaczerwienienia przy bardziej wrażliwych typach. Nie można zatem pominąć odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu. Świetnie sprawdzi się żel chłodzący, woda różana lub maść aloesowa.
 

6. Metoda nitkowania jest przeznaczona do usuwania włosków z twarzy

Depilacja nitkami każdego innego miejsca na ciele zajęłaby wieczność! Woskowanie lub laser to zdecydowanie lepsza opcja.