Local Heroes to polska marka, założona przez dwie koleżanki - Aretę Szpurę i Karolinę Słotę. Dwóm młodym dziewczynom udało się w ciągu kilku lat osiągnąć to, o czym marzą polscy projektanci – rozpoznawalność na świecie. Chociaż działalność marki rozpoczęła się od projektowania zwykłych t-shirtów z oryginalnymi sloganami, to szybko rozrosła się do tego stopnia, że Local Heroes mogą pochwalić się współpracą m.in. z Reebokiem oraz Disneyem! Oprócz tego ubrania LH noszą Miley Cyrus, Rihanna, czy Gigi Hadid. Można śmiało stwierdzić, że Karolina i Areta zrealizowały swój "American Dream". Dlaczego więc ta druga zdecydowała się teraz opuścić tak dobrze prosperującą markę?

 

Tego do końca nie wiadomo. Local Heroes do tej pory kojarzyło się z głównie z Aretą Szpurą, choć za sterami marki stała ona oraz Karolina Słota, trzymająca się trochę na uboczu. Wczoraj jednak Areta na swoim Facebooku ogłosiła, że opuszcza markę i pozostawia ją w rękach Słoty, wierząc, że ta świetnie poradzi sobie zarządzając ich (do niedawna) wspólnym biznesem:

"Kiedy 5 lat temu zaczęłyśmy z Karoliną robić koszulki z nadrukami żadna z nas nawet w najśmielszych snach nie wyobrażała sobie że będziemy tu i teraz. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich firm za granica. Zatrudniać inne osoby, produkować w setkach, współpracować z niesamowicie utalentowanymi osobami i największymi firmami na całym świecie. Jako nastolatka zapatrzona w ekran kiedy leciała Hannah Montana nie wyobrażałam sobie że Miley (Cyrus - przyp.red.) będzie kiedyś zapraszać mnie osobiście na swoją imprezę i nosić rzeczy które współtworzyłam.

A jednak. Never say never jak to mówi nasz inny dobry kolega Justin Bieber :)

Przez te kilka lat bardzo dużo sie nauczyłam. Coraz lepiej znam siebie. Wiem już trochę bardziej w czym jestem dobra, a w czym nie do końca. Wiem też że jest jeszcze milion rzeczy które chciałabym w życiu spróbować.

Dlatego tez od 4 lipca LOCAL HEROES zostawiam pod opieką Karoliny aby mogła robić to co przez ostatnie lata tak dobrze jej wychodziło. Jestem pewna ze LH będzie tylko jeszcze lepiej prosperowało a ja zawsze będę mocno trzymała kciuki.

A ja? Jeszcze nie mam pojęcia.

W każdym razie mogę Wam obiecać ze nie przestanę być sobą, spełniać marzeń i mam nadzieję inspirować innych żeby robili to samo."

Nie wiadomo więc, jakie są dalsze plany Arety Szpury - czy założy kolejną markę odzieżową i będzie chciała powtórzyć sukces Local Heroes, a może zajmie się czymś zupełnie innym? Sami jesteśmy tego bardzo ciekawi i życzymy Arecie powodzenia w jej przyszłych działaniach, bez względu na to jakie one będą!