1. Pamiętaj, nie musisz być we wszystkim najlepsza

Nie potrafisz czegoś zrobić, ale boisz się poprosić kogoś o radę? Nie możesz być najlepsza w każdej dziedzinie, dlatego to oczywiste, że nie będziesz wszystkiego wiedzieć. W takich sytuacjach proś o pomoc ludzi lepszych od siebie. Z pewnością możesz się od nich wiele nauczyć, korzystaj z ich doświadczenia.
 

2. Rób to-do list

Żeby o niczym nie zapomnieć, spisz sobie wszystkie rzeczy, które musisz zrobić. Najlepiej, jeśli od razu ułożysz je w kolejności – od tej najważniejszej do tej, która może poczekać dłużej. Wtedy będziesz wiedziała, co jest dla Ciebie priorytetem i na czym musisz się skupić. Jeśli wolisz robić listę zadań na innej kartce niż białej, w Internecie znajdziesz wiele pięknych „to-do list”. Od darmowych (wystarczy wpisać w Google) po takie, za które zapłacisz od kilku do kilkunastu złotych.

Wystarczy, że zrobisz te rzeczy w tym roku, a zmienią całe Twoje życie
 

3. Skup się na jednej rzeczy i koniecznie odłóż telefon

Masz wiele rzeczy do zrobienia i nie wiesz, jak się za nie zabrać? Spokojnie, nie panikuj. Weź trzy głębokie wdechy i spójrz na swoją „to-do list”. Zacznij od samej góry, od sprawy najważniejszej i spróbuj się skupić tylko na niej. Nie przejmuj się innymi obowiązkami z listy. A co najistotniejsze – odłóż na bok telefon. Wiemy, że zaglądanie co chwilę na Instagrama jest kuszące, ale im szybciej zrobisz ważniejsze rzeczy, tym dłużej będziesz mogła później scrollować media społecznościowe.
 

4. Zapisuj wszystko w kalendarzu

Masz dużo rzeczy na głowie, ale żadnej z nich nie zapisujesz w kalendarzu? Błąd! Bardzo łatwo zapomnieć o jakimś egzaminie, evencie czy nawet urodzinach babci, jeśli masz je tylko „w głowie”. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest kalendarz albo planner, który pomoże Ci zaplanować tydzień. Pamiętaj, każda #girlboss z niego korzysta i dzięki temu ma wszystko pod kontrolą!
 

5. Pamiętaj, każdy ma chwile słabości

Jeśli masz zły dzień i nie jesteś w stanie zrobić niczego produktywnego, zupełnie się tym nie przejmuj. To normalne, każda z nas ma takie momenty. Nie zmuszaj się wtedy do robienia rzeczy, na które nie masz ochoty (chyba, że naprawdę musisz) i np. obejrzyj ulubiony serial na Netflixie (my na chwile słabości zdecydowanie polecamy Przyjaciół) i zjedz czekoladę. Pamiętaj, treat yourself. Nie musisz robić wszystkiego na 100 %.
 

6. Określ swój cel

Odpowiedz sobie na pytanie, jaki cel chciałabyś osiągnąć i dąż do niego. Gdy najdą Cię wątpliwości, przypominaj sobie o nim, a na pewno nabierzesz wtedy większej motywacji. Powtarzaj sobie codziennie, jak bardzo jest to dla Ciebie ważne i nie odpuszczaj aż do momentu spełnienia tego marzenia. I niech nikt nie da Ci wmówić, że jest ono niemożliwe do zrealizowania!

Najładniejsze kalendarze i plannery na 2019 rok>>>

Zobacz także: