Na sukces kolekcji składają się nie tylko projekty, ale też pomysł, historia. Viktor & Rolf chcąc dotrzeć do szerszej publiki przygotował kolekcję wspólnie z platformą Zalando, ale wcale nie to jest jej największym smaczkiem. Skomponowana z 17 elementów kolekcja RE:CYCLE powstała w całości z materiałów wtórnych: projektanci wykorzystali niesprzedaną odzież zalegającą w magazynach internetowego giganta, a przy wykańczaniu konkretnych projektów posiłkowali się elementami pochodzącymi z recyklingu.

Jak wygląda ta hybryda? Bardzo w stylu projektantów: tak jak w ich regularnych kolekcjach całość stworzona jest w duchu haute couture. W kolekcji znajdziemy m.in. bogato zdobione T-shirty, transparentne spódnice wyszywane wzorzystymi elementami i tryskające kolorem sukienki z geometrycznymi motywami.

Twarzą projektu jest belgijska modelka Hanne Gaby Odiele, a owoce tego twórczego eksperymentu z ekologiczną modą dostępne będą w dużo niższych cenach niż kolekcje z metką Viktor & Rolf, bo w przedziale od 50 do 250 Euro.

Jak przyznają projektanci, to nie pierwsza sytuacja, w której w ruch poszły niszczarki i nożyczki. Holendrzy już wcześniej przetrząsali własne archiwa poddając starsze kreacje całkowitej metamorfozie i nadając im zupełnie nowe oblicze. Jak wam się podoba ta kolekcja? Znaleźliście coś dla siebie? Zakupy będzie można robić już od 1 lutego.

Zobacz także: Co będziemy nosić w tym sezonie, czyli trendy 2018 >>>