Chociaż wielu producentów zapewnia o ogromnej trwałości swoich produktów, z doświadczenia wiemy, że nawet najtrwalsze formuły wymagają poprawek w ciągu dnia. Można ratować się używanymi przez profesjonalnych makijażystów sprejami zatrzymującymi makijaż na miejscu na dłużej, ale prawda jest taka, że mimo szalonej popularności w sieci ten specyfik rzadko sprawdza się na co dzień – jak by nie patrzeć to kolejna warstwa makijażu na twarzy plus skojarzenia z usztywniającym lakierem do włosów – to nie działa na jego korzyść.

ZOBACZ TAKŻE: Letni makijaż – wszytko, o czym warto pamiętać >>>

Jak przedłużyć trwałość makijażu?

Dużą sympatią pasjonatek makijażu cieszy się za to inna metoda, która cały czas pozostaje w zasięgu ręki i dodatkowo nic nie kosztuje. Chodzi tę z suszarkę w roli głównej – podkład zaaplikowany na twarz i potraktowany bardzo delikatnym ciepłym podmuchem „zastyga” na twarzy i pozostaje na swoim miejscu o wiele dłużej.

Oczywiście taki zabieg chętnie przyjmie młoda i stosunkowo bezproblemowa skóra; naczynkowa albo taka, która zmaga się z przesuszeniem czy dojrzała nie będą zadowolone z dodatkowego przesuszenia, wiec nie jest to metoda dla wszystkich. Warto jednak po nią sięgnąć nawet gdyby finalnie okazało się, że pozostaniecie wierne sprejom. A tych ostatnich na rynku nie brakuje – jest w czym wybierać zarówno jeśli chodzi o cenę, jak też efekt, który zapewniają, bo poza utrwaleniem mogą dać cerze matowe wykończenie albo zdrowy młodzieńczy glow. A jakie są wasze doświadczenia i sprawdzone sposoby na trwały makijaż?

ZOBACZ TAKŻE: Jak często sięgać po peeling do twarzy, żeby był skuteczny? >>>