O kręconych włosach poza tym, że są obiektem westchnień tysięcy kobiet (a dokładnie wszystkich tych, które natura wyposażyła w tę drugą opcję), mówi się że są najtrudniejsze w obejściu i trzeba przyznać, że nie ma w tym przesady. Nie współpracują, są nieprzewidywalne i żyją własnym życiem - tyle z opowieści udręczonych właścicielek naturalnych fal; znamy wśród nich takie, które z bezsilności się poddały i zdecydowały na rozstanie. 

ZOBACZ TAKŻE: Te produkty do włosów sprzedają się na świecie co półtorej sekundy! >>>

W deszczu czy wilgoci zupełnie tracą rozum, ale jest kilka rzeczy, które powstrzymają trochę przyhamować ich dzikie zapędy i pozwolą ten żywioł opanować. Co pozwoli utrzymać  kręcone włosy w ryzach nie odbierając im uroku?

Myślenie o fryzurze przed wielkim wyjściem

Reguła jest taka, że kręcone włosy najlepiej układają się dzień czy dwa po myciu i to niezależnie od tego, czy używamy specjalnych preparatów do stylizacji, czy nie. Jeśli macie podobne spostrzeżenia, zadbajcie o to, by umyć włosy z wyprzedzeniem, czyli właśnie dzień lub dwa przed wielkim wyjściem.  Niby proste, ale czemu się nie zdarza?

Kuracja białkowa i SPF dla włosów 

Dobrze, jeśli preparaty po które sięgajcie na liście składników maja właśnie proteiny. Oprócz odżywienia warto zadbać tez o filtr - włosy wymagają takiej samej ochrony przeciwsłonecznej, jak skóra!

Ugniatanie

Po umyciu starczy przechylić głowę do przodu i wgnieść we włosy ulubiony preparat  - ta technika daje najbardziej naturalny skręt i sprawia, że nie musisz robić już nic więcej. W wersji ekstremalnej, gdy nie macie czasu umyć rano głowy, z pomocą przyjdzie suchy szampon, po którego aplikacji możecie powtórzyć ten zabieg wilgotnymi od wody dłońmi. 

Maska raz w tygodniu

Kręcone włosy mają tendencje do puszenia się i przesuszenia. Silnie nawilżająca odżywka raz w tygodniu to minimum i niezależnie od tego, co proponuje producent, warto trzymać ją na włosach nawet do pół godziny. 

Znajdź właściwy produkt

To podstawa. Warto przecisnąć się przez gąszcz nowości i testować; wiele dziewczyn przyznaje, że zaczęły w pełni wykorzystywać potencjał swoich włosów dopiero ,gdy znalazły do nich klucz w postaci odpowiedniego preparaty do stylizacji. Z naszych doświadczeń wynika, że te, które dają lekko tępe wykończenie (wcale nie chodzi o usztywnienie włosów, bardziej o ucieczkę od efektu miękkości, jak po użyciu odzywki), utrzymują też najbardziej trwały skręt nadając całości wykończenie od niechcenia. Próbujcie!

ZOBACZ TAKŻE: Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły? >>>