Kristen Stewart dołączyła do grona muz Karla Lagerfelda w 2013 roku. Do tej pory pojawiła się w kampaniach kolekcji Chanel Métiers d'art Paris-Dallas 2014, Paris to Rome 2016 oraz Pre-fall 2016, reklamowała linię okularów na wiosnę-lato 2015, a także linię kosmetyczną marki, w tym szminkę Chanel Rouge. Można było zobaczyć ją również w krótkometrażowym filmie Once and Forever, wyreżyserowanym oczywiście przez samego Lagerfelda, w którym wcieliła się w rolę legendarnej Coco. 

W tym sezonie nie mogło być inaczej i aktorka ponownie pojawia się w roli ambasadorki Chanel. NIe dość, że została jedną z twarzy najnowszej it-bag marki - Gabrielle, to jeszcze promować będzie zapach o tej samej nazwie. W dodatku pierwszy od 15 lat! Wspólnie z Fragrance Creation and Development Laboratory Chanel pracował nad nim francuski perfumiarz Olivier Polge.

Premierę kampanii z Kristen w roli głównej, czyli wideo nakręconego przez młodego brytyjskiego reżysera Ringana Ledwidge'a oraz zdjęć autorstwa urodzonego w Paryżu fotografa Karima Sadli, zaplanowano na wrzesień.