Jak uzyskuje się tak jasny odcień blondu? To proces, który nie kończy się na jednej wizycie w salonie fryzjerskim. Włosy muszą być stopniowo poddawane dekoloryzacji, aż zupełnie znikną z nich żółte tony. Chodzi o dojście do blondu tak jasnego, że wpadającego w biel. 

Między zabiegami rozjaśniającymi, należy dodatkowo pielęgnować włosy. Dekoloryzacja jest zabiegiem bardzo osłabiającym kosmyki. Musimy je zabezpieczyć, by po uzyskaniu właściwego odcienia wyglądały na możliwie jak najbardziej zdrowe i miękkie

Nie próbujcie wybielać swoich włosów w domu. Choć w drogeriach dostępne są silne produkty rozjaśniające, ich stosowanie bez kontroli eksperta może skończyć się zniszczeniem włosów. Innym utrudnieniem jest to, że w przypadku tego farbowania nie możesz pominąć żadnego fragmentu włosów - platyna będzie wyglądała dobrze tylko, jeśli zostanie nałożona precyzyjnie i równo na całej długości.

Pamiętajcie też, że blond jest wymagający. Jego jasny odcień przyciąga uwagę, więc fryzura musi być zawsze idealnie dopracowana. Potargane, mocno rozjaśnione włosy będą wyglądać tandetnie. To dlatego platyna najczęściej wybierana jest przy krótkich fryzurach, które wymagają na nas konieczność codziennego układania - nie możemy po prostu związać ich gumką i wybiec z domu. 

W galerii znajdziecie zdjęcia gwiazd, które tak jak Kim Kardashian postanowiły wypróbować ten trend na sobie. Stał się już tak popularny, że zyskał własną nazwę - blob. To połączenie blondu i boba. Jak wam się podoba?