Modne paznokcie 2022? Które trendy w manicure zasługują teraz na szczególną uwagę? Skonsultowałam się z ekspertkami w tej dziedzinie. Poprosiłam Marzenę Kanclerską, Patrycję Jewsienię oraz Kate Kujko o wskazanie najważniejszych według nich tendencji – najbardziej hot kolorów i zdobień na nadchodzące miesiące. Nie ma wątpliwości, że ten rok będzie należał do french manicure w różnych wersjach. Szczególnym zainteresowaniem będą cieszyć się także zwierzęce printy na paznokciach oraz odcienie zieleni, na czele z pistacją. A inspiracji będziemy szukać nie tylko na Instagramie, ale również w serialu „Euforia”. Sprawdźcie, co jeszcze będzie modne w tym roku. 

Modne paznokcie 2022: najważniejsze trendy w manicure wskazuje Marzena Kanclerska

„Moim zdaniem królowe są aż trzy. Po pierwsze wszystko z błękitem. Niebieski na całych paznokciach albo jeszcze lepiej w opcji końcówek w tak zwanym french manicure i połączeniu z pudrowym różem. W granacie i baby blue. Te odcienie prezentują się świetnie na krótkich, jak również na długich płytkach. 

Mocną konkurencję dla odcieni niebieskiego stanowią pistacja i mięta. Najlepiej z odrobiną bieli. To pastelowa i słodka, ale jednocześnie chłodna stylizacja. Pięknie będzie wyglądać przy lekko opalonej skórze. Podoba mi się szczególnie na dłuższych paznokciach, bo wtedy wysmukla palce.

Trzeci hit to zdobienia. Wracają pełną parą, a największym zainteresowaniem cieszy się teraz zabawa kolorami. Nie tylko wzorki czy rysunki, ale również kontrastujące ze sobą plamy oraz linie”.

Modne paznokcie 2022: najważniejsze trendy w manicure wskazuje Patrycja Jewsienia

„To, co będzie królowało w roku 2022, będzie znacznie bardziej organiczne: wszelkie wzory malowane metodą „na mokro”, rozmydlone, rozedrgane motywy zwierzęce – dosłownie przeklejona skóra węża na paznokciową płytkę.

Z undergroundu paznokciowego do mainstreamu przebiją się także struktury 3D. Coraz więcej dziewczyn otworzy się na asymetryczne kształty i żelowe wariacje, które proponują już światowej sławy styliści oraz stylistki, na czele z Mei Kawajiri (@nailsbymei) w stylizacjach Dua Lipy czy Sylvie Macmillan (@sylviemacmillan.nails), która swoją drogą jest moją wielką inspiracją na płaszczyźnie estetycznej, jak również w samym podejściu do sztuki nailartu. Kluczowy będzie obiekt, a nie długość. 

W 2022 roku french manicure nadal będzie modny. Nieprzemijające zainteresowanie estetyką lat 90. i 2000. sprawi, że jeszcze więcej osób będzie się decydowało na ten rodzaj stylizacji.  Wariacje na temat french manicure mogliśmy i mogłyśmy podziwiać u Kendall Jenner i Madison Beer, a także u Jessiki Mercedes czy Laury Matuszczyk, czyli Horkruks, spod mojego pędzla. Dziewczyny postawiły na głęboki, frenchowy uśmiech w pięknym, iskrzącym się – srebrnym wydaniu.

Zobacz także:

W kwestii kolorystyki chemię poczujemy do głębokich odcieni czekolady, pomarańczy jak od Hermès, złamanej bieli oraz perły – w każdym możliwym wydaniu. Rok 2022 będzie bardzo szlachetny. 

Spokojne mogą pozostać także fanki natury, bo „mani no mani” jest ponadczasowe! Ostatnio na tę stylizację postawiłyśmy z Maffashion – efekt zdrowej zadbanej płytki zawsze się obroni”.

Modne paznokcie 2022: najważniejsze trendy w manicure wskazuje Kate Kujko

„Na miano najważniejszego trendu manicure w 2022 zasługuje zdecydowanie ten, w którym będziesz czuła się komfortowo i będzie odwzorowywał ciebie i twój styl. Moim zdaniem totalnym hitem będą paznokcie krótkie, ale w kwadracie o lekkich zaokrąglonych końcówkach, bardzo klasyczne – fashion wydanie w kolorach takich jak szałwia, zieleń pistacjowa (nie mylić z mięta ;)) oraz odcienie fioletu, ale w wydaniu ultra - na bank kojarzycie ten motyw, ze patrzycie na jakiś kolor i nie jesteście w stanie ocenić czy on jest niebieski czy fioletowy. 

Nie da się tez nie zauważyć kolejnej fali „euforycznych” paznokci - po premierze najnowszego sezonu serialu „Euforia” znowu będziemy ozdabiać płytkę trójwymiarowymi kryształkami czy perełkami, hitem będą też same „ulane formy żelowe”. Oczywiście te paznokcie będą już dłuższe i w przeróżnych kształtach. 

Dodatkowo w trendach są odważniejsze zdobienia, np. tribale oraz rozpływające się lakiery w mocnych kolorach na przeźroczystej bazie. Na pewno będą miały wiele fanek i fanów. 

Co więcej, uważam, że męski manicure będzie bardziej śmiały – chłopaki też będą korzystać z tego, co w trendach. 

Oczywiście, nie zapominajmy o klasykach, które zawsze się sprawdzają, czyli np. french manicure w przeróżnych odsłonach albo zwierzęce printy. Chociaż w tym roku panterka czy tygrysie paski ustąpią miejsca imitacjom skóry węża”.