W 2017 roku można wyroznic dwa podstawowe, wyraziste trendy, bardzo skrajne, które okreslaja kobiecy look i indywidualizm. Przyjrzyjmy im się dokładnie.

NAJMODNIEJSZE FRYZURY W 2017 ROKU: NATURALNY, ZWIEWNY LOOK

W pierwszym trendzie stawiamy na bardzo naturalny, zwiewny look, podkreślany refleksami świetlnymi w chłodnych lub ciepłych tonacjach. Wszystko zależy od koloru cery i oczu, często z naturalnym lub kontrolowanym odrostem. Rozjaśniane w ten sposób włosy naturalnie rozświetlą twarz i dodadzą optycznie objętości włosom. Należy pamiętać, żeby nie rozświetlać włosów zbyt mocno tak, aby kontrast pomiędzy odrostem, a długościami przechodził płynnie, a nie odcinał się.

NAJMODNIEJSZE FRYZURY W 2017 ROKU: FARBOWANIE MOCNYMI KOLORAMI

Drugi trend skupia się na farbowaniu włosów w zdecydowanych, mocnych kolorach: różowy, fioletowy, pomarańczowy, zielony. Mozna farbowac całą długość włosów lub na długościach albo tylko w wybranych panelach. Pamiętajcie, że kolor będzie intensywniejszy wtedy, kiedy baza będzie jaśniejsza. Na rynku dostepnych jest mnóstwo koloryzantów do włosów - od pudrów, których trwałość jest najsłabsza (do jednego mycia) po produkty, które na stałe pigmentują włosy w zwariowanych kolorach.

NAJMODNIEJSZE FRYZURY W 2017 ROKU: KRÓTKIE CZY DŁUGIE?

Jeśli chodzi o długość i kształt to według mnie jest to sprawa bardzo indywidulana. W zależności od jakości i rodzaju włosów, fryzjer powinien dobrać odpowiednią fryzurę. Włosy delikatne tzw. słowiańskie, cienkie, czyli takie, które posiada większość Polek, nie powinny sięgać dłużej niż za ramiona. Tylko wtedy można uzyskać z nich objętość. Krótsze długości przy twarzy dodadzą lekkości. Grzywki, à la lata 70., czyli tzw. Aniołki, dodatkowo sprzyjają modelowaniu twarzy. Włosy strzyżone do jednej linii będą sprawiać wrażenie gęstszych. Krótkie włosy do linii uszu odejmą lat, a przy tym są bardzo praktyczne. Strzyżone „na miękko” podkreślą linię rzuchwy i wydłużą optycznie kark i szyję. 

Farbowane włosy wymagają używania kosmetykow dedykowanym włosom farbowanym. Takie kosmetyki zakwaszają włos (farby mają odczyn zasadowy) dzięki czemu kolor utrzymuje się dłużej. Nakładając odżywki bądź maski pamiętajcie, aby unikać nasady włosa, a w szczególności skóry głowy. Wówczas włosy mogą się przeciążyć i to uniemożliwi uzyskanie objętości.

Najlepszymi i najbardziej praktycznymi produktami do stylizacji są suchy szampon i sól morska. Pierwszy stosujemy na suche włosy, drugi na mokre. Pożądany efekt to uzyskanie tekstury tzw. tępych włosów (włosów wyglądających jak po wyjściu ze słonego morza/oceanu), z których łatwo stworzyć objętość.