Pięknej biżuterii wcale nie trzeba szukać daleko. Polskie marki specjalizują się w tej dziedzinie i w każdym sezonie zachwycają kolejnymi świecidełkami. Design, symbolika i jakość to kwestie, które polscy designerzy mocno biorą sobie do serca. Dzięki temu wybrany naszyjnik, pierścionek lub kolczyk mogą być nie tylko sezonową ozdobą stylizacji, ale prawdziwym amuletem na lata. Ponadczasowy charakter pozwala na dobrą inwestycję i ukłon wobec planty. Dzięki uniwersalnym modelom nie musimy stale dokupować nowych rzeczy, których później nawet nie nosimy. Każda z poniższych błyskotek to zakup, którym będzie można cieszyć się także w odległej przyszłości. W takiej sytuacji wszyscy są wygrani. Poniżej czeka naszym zdaniem najpiękniejsza biżuteria od polskich marek na lato 2022 i kolejne sezony.

Biżuteria od polskich marek na lato 2022 – Rosa

Rosa to polska marka, która w tym roku świętuje dziesięciolecie istnienia. Taka okrągła rocznica to świetna okazja nie tylko do podsumowań tego co było, ale również prezentacji świeżych propozycji, a tych nie brakuje. Agnieszka Rosa, która jest projektantką marki, wskazuje, że od samego początku przyświecają jej te same wartości. Chce tworzyć nie tylko z dbałością o jakość i precyzję wykonania, ale też pamiętając o tym, dla kogo to robi. Biżuteria Rosa ma nie tylko zachwycać oko, ale także dawać komfort podczas noszenia. Świetnie układać się na ciele i dawać jak najwięcej przyjemności podczas obcowania z tymi małymi dziełami sztuki. W nowej kolekcji pojawił się ciekawe sygnety, naszyjniki, kolczyki, bransoletki oraz pierścionki. Obrączki o nietypowej geometrii to jeden z naszych ulubieńców.

Biżuteria od polskich marek na lato 2022 – Groovy

Wybór konkretnej biżuterii może być podyktowany różnymi kwestiami. Jedni na pierwszym miejscu stawiają ciekawy design. Drudzy szukają oryginalnych rozwiązań, które pozwolą im się wyróżnić. Jeszcze inni chcą, żeby ozdoba w ich stylizacjach miała w sobie jakąś ukrytą moc. Dobra wiadomość jest taka, że można mieć to wszystko za sprawą jednej błyskotki.

Pojedyncze kolczyki z kolekcji polskiej marki Groovy nie tylko wzbudzają zainteresowanie swoim wyglądem i zachęcają do oryginalnego rozwiązania w postaci noszenia ich w pojedynkę. Dodatkowo mają jeszcze symboliczne znaczenie. Wersja z literami pozwala na wybór własnego inicjału lub wyjątkowej dla nas osoby. Kolczyki z kamieniami odnoszą się natomiast do pozytywnych emocji i relacji międzyludzkich. Kryształ górski działa oczyszczająco, prehnit symbolizuje bezwarunkową miłość, a kwarc różowy przyciąga miłość i przyjaźń.

Biżuteria od polskich marek na lato 2022 – Ania Kruk

Moda vintage zachęca nas nie tylko do poszukiwań perełek sprzed lat. Na każdym kroju inspiruje także autorów ubrań, dodatków i biżuterii, a w efekcie znajduje swoje odbicie we współczesnych projektach. Jednym z przykładów może być linia polskiej marki Ania Kruk zatytułowana „Vintage”. Pośród pięknych propozycji naszą uwagę zwróciły przede wszystkim naszyjniki, a dokładnie zawieszki w starym stylu. Łańcuszek z monetą to tylko jedna z propozycji, która może stać się ozdobą na lato 2022 i w kolejnych sezonach. Tego typu biżuteria to nie tylko chwilowy trend. Skoro modele sprzed lat są odświeżane i pomimo dekad nie straciły na aktualności, to te także będą cieszyć oko również w przyszłości.

Biżuteria od polskich marek na lato 2022 – Berries

Kiedy myślimy o biżuterii to przychodzą nam do głowy głównie złote i srebrne propozycje. Projektanci przypominają jednak, że nie musimy się ograniczyć do tych dwóch wariantów. Kolorowa biżuteria to także ciekawa opcja, która wcale nie musi być sezonowym hitem. Warunek jest tylko jeden. Musisz naprawdę lubić kolory. Jeżeli tak właśnie jest, to zamiast ograniczać się do różnobarwnych ubrań, sięgnij po taką biżuterię. W kolekcji polskiej marki Berries znajdziesz kolczyki w wielu pięknych kolorach. Anna Lewandowska postawiła na ten model w bieli, ale opcji jest znacznie więcej. Liliowe, fioletowe, pomarańczowe, miętowe, fuksjowe lub żółte kolczyki ciekawie urozmaicą wiele stylizacji.

Biżuteria od polskich marek na lato 2022 – Kamena

Polska biżuteria dla minimalistek? Ciekawe modele dla osób, które cenią sobie delikatne i uniwersalne modele, można znaleźć w kolekcji Kamena. Ta polska marka ma między innymi subtelne łańcuszki z niewielkimi zawieszkami. Ozdoba w postaci turkusowego chryzoprazu, białego opalu lub szarego meteorytu to ukłon w stronę klasyki i prostoty. Taka biżuteria nie zestarzeje się wraz z upływem czasu. Sprawdzi się o każdej porze roku i w dowolnej stylizacji. Latem 2022 roku także.

Zobacz także:

Biżuteria od polskich marek na lato 2022 – Orska

Wśród polskich projektantów biżuterii można znaleźć nie tylko designerów, którzy stawiają się klasykę. Mamy także reprezentantów i reprezentantki bardziej odważnego nurtu. Dzięki nim w każdym sezonie otrzymujemy tematyczne kolekcje, które całkiem zmieniają spojrzenie na biżuterię. Jedną z takich artystek jest Anna Orska. W jej kolekcjach znajdziemy między innymi muszle, owady, liście i kwiaty. Te ostatnie są wprost stworzone do letnich stylizacji, choć i zimą mogą być ciekawym uzupełnieniem stylizacji. Niezapominajki, po które sięgnęła Orska, to symbol zakochanych, gdy czeka ich tymczasowe rozstanie i zwyczajnie piękne kwiatki, które z przyjemnością się ogląda.

Biżuteria od polskich marek na lato 2022 – Maar

Biżuteria z literami i kamienie urodzenia to tylko niektóre ze sposobów na personalizację biżuterii. Możliwości jest znacznie więcej. Jednym z nich może być nie tylko szukanie odpowiedniego kamienia po dacie urodzenia, ale na podstawie jego konkretnych właściwości. Propozycją godną uwagi może być turkus. Jest symbolem wielkiej siły i mocy. Pozwala wyzbyć się złych myśli.

Jeżeli zatem szukasz biżuterii, która wesprze twoje pozytywne nastawienie, to sięgnij po pierścionek polskiej marki Maar. Model Sky Cream z topazem Sky Blue stanie się twoim amuletem.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.