Peeling twarzy powinien być wykonywany regularnie, w celu pozbycia się martwego naskórka, pobudzenia krążenia i dokładnego oczyszczenia naszej cery. Niestety często o nim zapominamy, ponieważ nie musimy robić tego codziennie. Warto mimo wszystko wyrobić sobie nawyk i powtarzać peeling co najmniej raz w tygodniu, aby cieszyć się zdrową, gładką i odżywioną skórą. Dlatego podczas rutynowej pielęgnacji powinniśmy sięgać po ten specyfik. Wiele osób rezygnuje z tego kroku nie tylko dlatego, że o nim zapomina, ale w związku z podrażnieniami, jakie mogą wystąpić potem. Nie dla każdego typu cery nadają się peelingi cukrowe lub z innymi drobinkami, ponieważ często powodują mechaniczne uszkodzenia skóry. Peeling enzymatyczny to delikatny i łagodny sposób na złuszczanie naskórka.

Peeling enzymatyczny – co to jest?

Peeling enzymatyczny wydaje się skomplikowanym produktem, ale wymaga mniej poświęcenia niż tradycyjny. Nie zawiera drobinek ścierających, dzięki czemu nie podrażnia skóry. Jednocześnie skutecznie złuszcza naskórek i oczyszcza twarz poprzez wpływ enzymów roślinnych na rozpuszczenie warstwy rogowej. Najpopularniejszą formą, w jakiej występuje, to maseczka – nakłada się go na kilka minut bez konieczności pocierania, a następnie spłukuje. Na rynku są także dostępne peelingi enzymatyczne w delikatniejszej formie kremu (Embryolisse) lub olejku (Kilehl's), które aplikuje się na noc bez konieczności spłukiwania.

Pasta cukrowa do depilacji: jak krok po kroku wykonać depilację pastą cukrową? >>>

Jak działa peeling enzymatyczny?

Zastanawiacie się, jak możliwe jest złuszczanie naskórka bez drobinek i pocierania? Dzięki zawartym w peelingu enzymom ziołowym lub owocowym, które w kontakcie ze skórą rozpuszczają martwe komórki naskórka i ułatwiają złuszczanie. Oprócz tego, ma szereg innych zalet. Oczyszcza twarz i zatkane pory, a także przywraca twarzy blask. Pozbywa się również suchych skórek, a także niweluje przebarwienia, poprawiając koloryt cery.

Kto powinien stosować peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny jest przeznaczony dla osób z cerą wrażliwą, naczynkową, trądzikową i skłonną do podrażnień, ponieważ jest bardzo łagodny, a podczas stosowanie nie trzeba masować i pocierać skóry drobinkami.