Z powodu pandemii koronawirusa od 15 marca polska przestrzeń powietrza zamknięta jest dla regularnego pasażerskiego ruchu lotniczego. I taki stan obowiązywać będzie przynajmniej do 23 maja 2020 roku. Ryanair, czyli jedna z najpopularniejszych tanich linii lotniczych umożliwiająca rejsy z Polski, zaczyna już jednak oferować swoim klientom możliwość zakupienia biletu na większość tras w Europie. Ogłosiła plan przywrócenia 40% pierwotnego rozkłady lotów od środy 1 lipca 2020 roku, oczywiście biorąc pod uwagę zniesienie restrykcji przez rządy poszczególnych krajów oraz zupełnie nowe zasady przemieszczania się i funkcjonowania na lotniskach.

Koronawirus w Polsce: zawieszone loty z powodu stanu zagrożenia epidemicznego. Jak wygląda anulowanie rezerwacji i zwrot kosztów? >>>

Ryanair wraca do latania i wprowadza nowe zasady podróżowania

Ryanair przywróci 90% tras w porównaniu do okresu sprzed wybuchu pandemii COVID-19 i będzie wykonywał prawie 1000 lotów dziennie. - Z Polski planowany jest powrót wszystkich tras oprócz Gdańsk - Zadar – mówi Olga Pawlonka, rzeczniczka Ryanaira. Na pozostałe przewoźnik kusi niskimi cenami za przeloty i np. za lot z Katowic do włoskiego Bergamo zapłacimy 86 zł w jedną stronę, a z Modlina do Londynu (Stansted) za 64 zł. Obowiązywać będą rzecz jasna nowe zasady podróżowania, z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, „należą do nich ograniczenie liczby przewożonych bagaży rejestrowanych, odprawa online, zapisanie karty pokładowej w smartfonie, a także przechodzenie pomiaru temperatury na lotnisku i noszenie masek lub zakrywania nosa i ust przez cały czas podróży – w terminalu i na pokładzie samolotu" – informuje Ryanair. W maseczkach ochronnych będzie również cały personel pokładowy.

Bagaż podręczny – ile powinien ważyć, co można w nim przewozić i jakie rzeczy zapakować, aby stworzyć kilka wakacyjnych looków! >>>


Na pokładach samolotów Ryanair zmienią się zasady korzystania z baru. Dostępne będą jedynie paczkowane przekąski i napoje, za które zapłacimy tylko i wyłącznie bezgotówkowo. Skorzystanie z toalety będzie na żądanie, więc o żadnych kolejkach nie może być mowy. Co więcej „Ryanair zachęca pasażerów do regularnego mycia rąk i używania środków dezynfekujących w terminalach lotniczych". Linia wymagać będzie też od wszystkich pasażerów po  podróżujących w lipcu i sierpniu wypełnienia w punkcie odprawy ankiety w celu podania informacji, jak długo planują pobyt w danym kraju i pod jakim adresem będą w nim przebywać. Zostaną przekazane rządom poszczególnych państw w celu egzekwowania przepisów dotyczących izolacji. 

Dlaczego jedzenie w samolocie jest takie niedobre? Wiemy, jaki jest powód! >>>