Przeciwników noszenia ubrań wykonanych z naturalnego futra i ozdobionych nim akcesoriów (na szczęście) wciąż przybywa. Coraz częściej mówi się również o tym, że futro naturalne można znaleźć nie tylko w szafie, ale i w kosmetyczce. Jest ono wykorzystywane m.in. do produkcji sztucznych rzęs. Firmy, które mają je w swojej ofercie, wielokrotnie zapewniały, że włosie zostaje pozyskiwane poprzez wyczesywanie norek, borsuków czy soboli. Ale nie sposób przyznać, że jest to proces wolny od okrucieństwa. Zwierzęta przebywają bowiem na tych samych fermach, na których pozyskiwane jest futro do produkcji ubrań i dodatków. Klienci na szczęście chętnie pogłębiają swoją wiedzę na ten temat – zwracają większą uwagę na produkty do pielęgnacji i makijażu, dokonują przemyślanych zakupów. Natomiast firmy o globalnym zasięgu (w odpowiedzi na potrzeby swoich klientów) zaczynają zmieniać swoją politykę. Do tego grona dołączyła m.in. Sephora. Międzynarodowa sieć perfumerii zrezygnuje ze sprzedaży rzęs z futra norek!

Sephora nie będzie sprzedawać rzęs z futra norek!

Ogólnopolskie stowarzyszenie Otwarte Klatki, którego celem jest zapobieganie cierpieniu zwierząt, poinformowało, że Sephora rezygnuje ze sprzedaży rzęs z futra norek. O takie zmiany już długo walczyła PETA. W ramach przeprowadzonej przez międzynarodową organizację kampanii Sephora otrzymała 280 tysięcy maili od klientów, którzy poprosili o wycofanie ze sprzedaży rzęs wykonanych z futra norek. Od tej pory w ofercie perfumerii znajdziemy tylko rzęsy ze sztucznego futra i syntetyczne. Brawo!

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mamy dla Was świetną wiadomość! Drogerie @sephora zdecydowały się pod wpływem kampanii przeprowadzonej przez organizację @peta na rezygnację ze sprzedaży rzęs z futra naturalnego! Od tej pory jedyne sztuczne rzęsy w sprzedaży będą syntetyczne lub wykonane ze sztucznego futra. Ostatnio również marka Velour, zajmująca się produkcją sztucznych rzęs, ogłosiła, że do 2021 roku jej produkty będą wolne od futra norek, a już teraz można kupić wegańskie produkty tej firmy. Chcesz dowiedzieć się więcej o produkcji rzęs i innych akcesoriów z futra? Przeczytaj artykuł na naszym blogu: https://www.otwarteklatki.pl/blog/futro-naturalne-nie-tylko-w-ubraniach-na-co-uwazac #furfree #sklepywolneodfuter #fur

Post udostępniony przez Otwarte Klatki (@otwarteklatki) Sie 3, 2020 o 11:36 PDT

Dlaczego powinniśmy sięgać po pędzle do makijażu i rzęsy, do produkcji których nie zostało wykorzystane naturalne włosie bądź futro? Przede wszystkim ze względów etycznych – nie gódźmy się na cierpienie zwierząt. Kolejny – niezwykle istotny dla nas argument to higiena. Charakterystyczna budowa naturalnego włosia sprzyja bowiem rozwojowi bakterii.

Chiny nie będą testować dłużej kosmetyków na zwierzętach! Wiemy, kiedy nowe przepisy wejdą w życie >>>