Słyszeliście kiedyś o bulletproof coffee? Kawa z masłem i olejem kokosowym cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie, w tym w Polsce. Do grona fanek tak zwanej kawy kuloodpornej należy Anna Lewandowska, która otwarcie przyznaje, że chętnie sięga po napój o poranku m.in. wtedy, gdy nie ma czasu albo ochoty na śniadanie przed treningiem czy pracą. Sprawdźcie poniżej, na czym polega fenomen bulletproof coffee i czego potrzebujecie do jej przygotowania.

Kawa kuloodporna – ta kawa pobudza jak żadna inna

Jeśli brakuje wam energii, kawa kuloodporna jest właśnie dla was. Bulletproof coffee pobudza bowiem jak żadna inna, o czym mówi także Anna Lewandowska. Co więcej, kawa z masłem i olejem kokosowym hamuje łaknienie – sprawdzi się także w kryzysowych sytuacjach, gdy nie mamy czasu na śniadanie przed treningiem czy pracą, a nie chcemy wychodzić z domu z pustym żołądkiem. Warto jednak pamiętać, że kawa kuloodporna nie jest pełnowartościowym posiłkiem. Dlatego należy pić ją z umiarem.

Jak przygotować kawę kuloodporną?

Do przygotowania kawy kuloodpornej będziecie potrzebować świeżo zmielonej i zaparzonej kawy, masła klarowanego, oleju kokosowego oraz ulubionych przypraw do smaku (np. cynamonu czy kardamonu). Całość należy dokładnie wymieszać – tak, by wszystkie składniki pomieszały się ze sobą. Jakie proporcje zachować? Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. W sieci znajdziecie wiele gotowych przepisów na kawę kuloodporną. Najczęściej pojawia się jednak informacja, by do kawy dodać dwie łyżeczki masła klarowanego oraz jedną łyżeczkę oleju kokosowego. Przyprawy natomiast według uznania. Pamiętajcie, by słuchać swojego organizmu i zwracać uwagę na jego potrzeby.

Rodzaje kaw: jakie są i które warto wybierać w kawiarni? Opisujemy rodzaje kaw typu espresso, latte macchiato i wiele innych >>>