Pomimo że trendy z lat 2000. są teraz na topie i dotyczy to jednocześnie przebojów z dziedziny mody i urody, to jednak nie każdy z nich chcemy naśladować. Używanie zbyt ciemnego i ciężkiego podkładu, który tworzył na twarzy odznaczającą się maskę, jest passé. Inspiracje stylem Paris Hilton, Victorii Beckham i Christiny Aguilery z tamtej dekady, dziś nie robią praktycznie na nikim wrażenia. Obecnie stawiamy na całkowite przeciwieństwo tego trendu. Make-up no make-up, który jest na czasie, ma mocny związek z niewidocznym na twarzy podkładem, który kryje, a przy tym stapia się ze skórą. Dzięki niemu cera jest ujednolicona i wygląda bardzo naturalnie. Ostatnim naszym odkryciem jest podkład jak skóra w płynie. Kosmetyk zamknięty w niepozornej butelce idealnie sprawdza się nawet w przypadku wymagających użytkowniczek i użytkowników.

Podkład jak skóra w płynie – jaki podkład wybrać?

Wybór podkładu to bardzo indywidualna kwestia. Znaczenie ma typ skóry, jej odcień, a także oczekiwany efekt. Ten sam produkt na każdej cerze może prezentować się trochę inaczej. Z tego powodu ciężko wskazać uniwersalny kosmetyk, który w każdym przypadku bez wyjątku będzie zachwycał. Istnieją jednak produkty, który nie bez powodu cieszą się ogromną popularnością. Skoro sprawdzają się w większości przypadków, to jest spora szansa, że dadzą rewelacyjny efekt również w twoim przypadku. Jednym z wartych uwagi kosmetyków jest podkład Dior Backstage Face & Body Foundation. Potwierdzają to opinie klientek, które w zdecydowanej przewadze nie tylko są opatrzone maksymalną ilością gwiazdek, ale jeszcze bardzo pochlebnymi recenzjami. „Podkład wszech czasów” lub „nowy ulubieniec” – to tylko niektóre z nich. Istnieją też takie, które wskazują, że choć miłości od pierwszego wejrzenia, a raczej użycia, nie było, to jednak warto dać mu szansę, bo zachwyca przy odpowiednim przygotowaniu skóry. Każdy przypadek będzie inny, ale wszystko wskazuje na to, że nawet jeżeli nie od razu, to jednak można docenić ten kosmetyk jak mało który.

Podkład jak skóra w płynie – Dior Backstage Face & Body Foundation

Podkład Dior Backstage Face & Body Foundation powstał jako kosmetyk do zadań specjalnych, który sprostałby oczekiwaniom wizażystów oraz wizażystek i stał się ich sekretną bronią. To właśnie makijażystki i makijażyści pracujący dla tego domu mody testowali go i zgłaszali uwagi aż do osiągnięcia zachwycających rezultatów. Powiedzenie, że ten kosmetyk to płynna skóra w butelce, nie jest nadużyciem. Dzięki swojej niezwykle lekkiej konsystencji stopniowo buduje krycie, dzięki czemu efekt makijażu jest jeszcze bardziej spersonalizowany. W końcu każdy z nas ma inny typ skóry i wizję idealnego make-upu. Formuła wzbogacona o pigmenty upiększające doskonale łączy się ze skórą, dzięki czemu cera jest naturalnie promienna, zarówno na co dzień jak i przed kamerą lub obiektywem aparatu. Wodoodporna formuła Dior Backstage Face & Body Foundation tworzy niewidzialny woal na skórze i jest odporna na wszelkie warunki – sport, wodę, wysokie temperatury i wilgotny klimat. Podkład jest także odporny na jasne światła, zarówno za kulisami, jak i na wybiegu. Dobra wiadomość jest taka, że ten kosmetyk jest dostępny w kilkudziesięciu odcieniach, co znacznie ułatwia dobranie nie tylko zbliżonego, ale niemal identycznego koloru jak ten, który ma nasza cera.

Podkład jak skóra w płynie – jak aplikować podkład?

Jedna z recenzentek tego podkładu wskazała, że nie było między nimi miłości od pierwszego użycia. Kluczem do zachwycających efektów często nie jest wyłącznie znalezienie idealnego kosmetyku, ale również jego odpowiednia aplikacja. Z tego powodu podpowiadamy, jak używać ten podkład, żeby wycisnąć z niego pełnię możliwości. Tylko testując każdą z nich jesteśmy w stanie znaleźć najlepszą, bo choć wszystkie służą temu samemu, to efekty mogą być bardzo różne.

Aplikacja podkładu palcami

Palce są świetnym rozwiązaniem, bo ich ciepło, które ogrzewa kosmetyk, sprawia, że staje się on naprawdę jednością ze skórą. Ponieważ konsystencja jest rzadka, musisz pracować szybko, ale oznacza to również, że rozprowadzenie jest bardzo proste. To właśnie palce mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o uzyskanie czystego, naprawdę naturalnie wyglądającego efektu.

Aplikacja podkładu gąbeczką

Wilgotny beauty blender to zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów nakładania podkładu. Kosmetyk Dior Backstage Face & Body Foundation nie jest tu wyjątkiem. Najlepiej zacząć od środka twarzy i rozprowadzać podkład na zewnątrz. Nie zapomnij, żeby dokładnie wklepać go gąbeczką w okolicach nosa, ust i oczu. Efekt może być podobny do tego, który uzyskamy palcami, ale bardziej dopracowany. Warto jednak pamiętać, że w przypadku gąbeczki zużyjemy więcej produktu.

Aplikacja podkładu pędzlem

Pędzel w kształcie kopuły to jeden z najłatwiejszych sposobów nakładania podkładu. Idealnie sprawdza się zwłaszcza w przypadku osób, które nie mają wprawy w używaniu akcesoriów. Jeżeli jesteś początkująca, to w ten sposób bez trudu uzyskasz jednolitą cerę. Pędzel za każdym razem daje bardzo dopracowane wykończenie makijażu.

Zobacz także:

Aplikacja podkładu na ciało

Podkład Dior Backstage Face & Body Foundation jest polecany nie tylko do twarzy. Możesz stosować tę formułę także na ciało. Świetnie sprawdza się na klatce piersiowej, dekolcie lub do makijażu nóg, jeżeli masz taką ochotę. Aby uzyskać pełniejsze krycie, użyj długiego, płaskiego pędzla i rozprowadź kosmetyk naprawdę dokładnie. Jeśli masz na sobie jasne ubrania, nałóż odrobinę pudru translucentnego, aby zapobiec przenoszeniu się podkładu.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.