Londyńska marka, założona w 2021 roku przez Paolinę Russo i Lucile Guilmard, wyróżnia się wyjątkowo kreatywnym podejściem do dzianiny, a za cel stawia sobie wypracowanie rzemieślniczych praktyk przyszłości. Paolina Russo udowadnia swoje wizjonerskie podejście i zaangażowanie w innowacje poprzez ciekawe i uniwersalne kolekcje, które łączą tradycyjne techniki z przemysłowym procesem produkcji, wypełniając lukę między rękodziełem a technologią i przesuwając granice projektowania.

Jury było pod szczególnym wrażeniem podejścia marki do współpracy ze swoimi dostawcami. Paolina Russo traktuje każde ogniwo łańcucha dostaw jak kreatywnego partnera. Właścicielki odwiedzają producentów w fabrykach, gdzie poznają cały proces powstawania ubrań, co pozwala im się uczyć i zyskiwać doświadczenie u samego źródła. Efektem tego podejścia są projekty, które zmieniają tradycyjne postrzeganie dzianiny. Ponadto marka pokazała, jak istotne jest dla niej środowisko naturalne i to jaki ma na nie wpływ, kładąc nacisk na korzystanie ze sprawdzonych źródeł, użycie naturalnych, pojedynczych włókien i współpracę z certyfikowanymi producentami.
Paolina Russo mówi: — Jesteśmy naprawdę podekscytowani otrzymaniem nagrody Zalando Visionary Award. Spełnienie wysokich wymagań takiej nagrody przybliża nas do naszego celu: modernizacji rzemiosła i zredefiniownia tradycyjnych technik poprzez innowacje i odpowiedzialne produkty modowe. Zwycięstwo zachęca nas do dalszego budowania zrównoważonej marki i prowadzenia jej w alternatywny sposób, który nie przyczynia się do dalszego pogłębiania negatywnego wpływu branży modowej. Nie możemy doczekać się pierwszego pokazu na wybiegu i podzielenia się naszą pracą z szerszą publicznością.

Zwycięzca nagrody Zalando Visionary Award został wybrany przez międzynarodowe jury składające się z wiodących ekspertów, przedstawicieli Zalando i komitetu pokazowego Copenhagen Fashion Week, w tym Sustainability and Brand Advisor, Dio Kurazawy; VP Creative and Buying w Highsnobiety, Herberta Hofmanna; Stylistki mody, Leah Abbott; Director of Designer & Luxury w Zalando, Leny-Sophie Röper i CEO Copenhagen Fashion Week, Cecilie Thorsmark. Zdobywczyni nagrody, Paolina Russo otrzyma sumę 50 000 euro i możliwość zaprezentowania swojej kolekcji na Copenhagen Fashion Week w sierpniu 2023 roku w ramach oficjalnej agendy pokazów. Ponadto, Zalando zapewni wsparcie finansowe produkcji pokazu, by przenieść wizje Paouliny Russo na wybieg, podkreślając swoje zaangażowanie w tworzenie mody przyszłości.

Lena Sophie Röper, Director of Designer & Luxury w Zalando: — Z przyjemnością ogłaszamy Paolinę Russo pierwszą laureatką nagrody Zalando Visionary Award. Wśród licznych postępowych i innowacyjnych zgłoszeń od wielu talentów, Paolina Russo wyróżniała się uderzającym kunsztem i zaangażowaniem w tworzenie kolekcji, które łączą tradycyjne ręczne projekty z futurystyczną estetyką, tworząc wybór żywych wzorów i kształtów. Z niecierpliwością czekam na pokaz kolekcji na wybiegu w sierpniu podczas Copenhagen Fashion Week. Herbert Hofmann, VP Creative and Buying w Highsnobiety: Wspaniale jest widzieć, że Paolina Russo ma silne relacje ze swoimi kreatywnymi partnerami, co jest niezwykle ważne dla stworzenia łańcucha dostaw, który dostarcza innowacje przy wykorzystaniu odpowiedzialnych procesów. Kreacje Paoliny Russo inspirują nie tylko dzięki wykorzystaniu materiałów, kształtów i kolorów, ale także dzięki jej zaangażowaniu w tworzenie odzieży, która przyczynia się do lepszej przyszłości mody. To była przyjemność być częścią tej podróży, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co przyniesie przyszłość dla Paoliny Russo.