Branża beauty jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów. Obecnie nie brakuje influencerów, którzy produkują swój kontent właśnie pod rynek urody - tutoriale makijażowe, polecenia kosmetyków w mediach społecznościowych i porady pielęgnacyjne cieszą się dużą popularnością w Internecie. Pole do popisu jest bardzo duże, a za sprawą głośnych nazwisk branża przeszła dużą metamorfozę - w końcu nie bez powodu mówimy o influencerach, kreujących internetową rzeczywistość. Platforma internetowa The Cosmetify Index opublikowała listę najlepiej zarabiających influencerów. Nie zabrakło zaskoczeń! Okazało się, że największa liczba obserwujących na Instagramie lub YouTube nie świadczy o najwyższych zarobkach. Sprawdźcie poniżej listę influencerów beauty, którzy dzięki pracy w Internecie zarabiają najwięcej i którzy zgarniają naprawdę okrągłe sumy na publikowane posty oraz wideo. 

Huda Kattan i jej ulubione kosmetyki. Jakich produktów używa guru makijażu i założycielka marki Huda Beauty? >>>

Beauty influencerzy, którzy zarabiają najwięcej

Z analizy platformy The Cosmetify Index wynika, że największa liczba followersów nie świadczy o najwyższych zarobkach. Co więcej, nie świadczą o nich nawet subskrybenci na YouTube. Na przykład to Jeffree Star może pochwalić się największą ilością obserwujących na kanale YouTube (ponad 17 milionów). Jednak mimo to, słynny makijażysta znalazł się w rankingu dopiero na 8. miejscu. Wyprzedzili go influencerzy ze znacznie mniejszą ilością subskrybentów. 

Kto jest najlepiej zarabiającym influencerem beauty? To James Charles, który przełamał niejeden stereotyp w sieci i przetarł szlaki innym chłopakom w tym segmencie, stając się kilka lat temu pierwszym ambasadorem kosmetycznej marki Covergirl. Jego tutoriale na YouTube oglądają miliony fanów, a jego instagramowe konto obserwuje prawie 17 milionów osób. Za publikację wideo zarabia ponad 60 tysięcy funtów, natomiast za post na Ig otrzymuje prawie 30 tysięcy funtów. Na drugim miejscu najlepiej zarabiających beauty influencerów uplasował się Bretman Rock, co pokazuje, że branża kosmetyczna nie należy wyłącznie do kobiet, a pielęgnowane przez lata stereotypy znikają! Dzieje się tak m.in. za sprawą makijażowych youtuberów, którzy mieli odwagę podzielić się ze światem swoją pasją, jaką jest makeup. Bretman Rock za wideo zgrania ponad 55 tysięcy funtów, natomiast za post prawie 26 tysięcy funtów. Podium zamyka Huda Kattan, założycielka marki Huda Beauty, uwielbianej przez amatorki makijażu. Za post na Instagramie zarabia średnio prawie 75 tysięcy funtów! Zajrzycie do galerii, gdzie znajdziecie pełen ranking beauty influencerów, którzy zarabiają najwięcej, opracowany przez platformę The Cosmetify Index. 

Natomiast pełny raport przeczytacie tutaj >>>.