Przedmiotem poruszenia jest krem do twarzy z retinolem Pharma Developpement A313. Można uznać go za crème de la crème pielęgnacji skóry Francuzek i Francuzów. Uchodzi za ich lokalny sposób na zmarszczki, trądzik i przebarwienia. Ze względu na rosnące nim zainteresowanie na świecie, francuski producent postanowił rozszerzyć jego dystrybucję nawet na Stany Zjednoczone, za pośrednictwem The French Pharmacy.

Krem do twarzy A313 jest odpowiednim wyborem dla skóry trądzikowej, problematycznej oraz dojrzałej. Nie wyklucza to jednak innych rodzajów skóry z jego stosowania. Doskonale sprawdzi się bowiem w spowalnianiu i opóźnianiu procesów starzenia się skóry. Między innymi w tym celu używa go wiele młodych Francuzek i Francuzów.

Krem do twarzy Pharma Developpement A313 – opis

Pharma Developpement A313 to krem do twarzy z witaminą A, opracowany przez francuskie laboratorium farmaceutyczne w Burgundii. Swoją gęstą i tłustą konsystencją przypomina wręcz wazelinę, więc bliżej mu do maści niż kremu. Można spotkać się z różnym nazewnictwem, ale to jeden produkt o tym samym działaniu.

Krem ma właściwości pobudzające odnowę skóry na poziomie komórkowym. Zwiększa produkcję i poziom kolagenu, a tym samym redukuje zmarszczki mimiczne oraz ujędrnia, wygładza i zagęszcza skórę, tworząc efekt optycznego odmłodzenia. Z kolei dzięki właściwościom delikatnie złuszczającym rozjaśnia przebarwienia, redukuje blizny potrądzikowe. Łagodzi i wycisza też zmiany trądzikowe, utrzymując zdrowy i czysty wygląd skóry.

Farmaceutyczny krem A313 – skład

Krem do twarzy A313 zawdzięcza swoje działanie oleistej postaci syntetycznej witaminy A w formie trzech estrów retinolu: Retinyl Palmitate, Retinyl Propionate oraz Retinyl Acetate. Są one uważane za jej najłagodniejszą formę, a do tego występują w niewysokim stężeniu 0,12%. Dzięki temu działają skutecznie, ale łagodnie, minimalizując ryzyko wystąpienia podrażnień i przesuszenia skóry. Skład uzupełniają Makrogol 4000 i Makrogol 400, które mają zdolność do wiązania wody oraz Polisorbat 80, który jest stabilizatorem i emulgatorem.

Jak stosować krem z retinolem A313?

Ze względu na obecność witaminy A w składzie, krem do twarzy A313 bezwzględnie należy stosować na noc. Jeśli zastanawiasz się jak używać go w bezpieczny sposób, z pomocą przychodzi producent. Udostępnił bowiem konkretne zalecenia, które mogą okazać się pomocne.

  • Skóra przed jego użyciem powinna być całkowicie sucha.

  • Krem można stosować na całą twarz lub punktowo na konkretne zmiany.

  • Do pokrycia całej twarzy wystarczy niewielka ilość kremu o wielkości ziarna grochu.

  • Krem najlepiej jest wprowadzać do pielęgnacji zgodnie z zasadą „1-2-3”, czyli raz w tygodniu przez pierwszy tydzień, 2 razy w tygodniu przez drugi tydzień, a dalej 3 razy w tygodniu. 

  • Przy stosowaniu kremu A313 konieczne jest używanie kremów z filtrem SPF 50.

@vikipeocz French pharmacy just keeps on giving and I don’t mind 💅 #frenchpharmacy #a313 #a313retinol #frenchpharmacyhaul #acnejourney #productsforacne ♬ Back On 74 - Jungle

Krem z francuskiej apteki A313 – opinie

Krem z retinolem A313 z francuskich aptek osiągnął szczyt popularności na TikToku, do czego przyczyniły się m.in. recenzje Francuzek, Francuzów, a nawet dermatologów. W komentarzach nie brakuje zachwytów, dużej ciekawości oraz pytań o jego dostępność. Choć nie jest (jeszcze) popularny w Polsce, to zebrał już kilka opinii. Poniżej znajdziecie niektóre z nich:

Zobacz także:

Wcześniej używałam retinolu i nie widziałam żadnego efektu, tutaj po miesiącu stosowania mam „nową” skórę. Jeszcze trochę zmagam się z wypryskami, ale moje drobne zmarszczki przy ustach całkowicie zniknęły – napisała użytkowniczka na stronie Ceneo.

Widać poprawę skóry już po 2 dniach. Naprawdę polecam kupić, ale używać z głową – napisała inna użytkowniczka na stronie Ceneo.

Jak zaznaczył producent, należy pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem SPF, aby ochronić uwrażliwioną retinolem skórę przed podrażnieniami. W związku z tym pozwolę sobie wskazać wam tego typu kremy, które cieszą się uznaniem użytkowniczek i użytkowników.  

* ceny przekreślone to najniższe ceny w okresie 30 dni przed obniżką
* ceny przekreślone to najniższe ceny w okresie 30 dni przed obniżką
* ceny przekreślone to najniższe ceny w okresie 30 dni przed obniżką