Jednym ze sprawdzonych sposobów na ten ostatni problem jest dokładny peeling skóry lub szczotkowanie przed goleniem. Dlaczego? Ponieważ peeling oczyszcza i usuwa zrogowaciały naskórek, a to właśnie przez tą warstwę skóry często nie może przebić się świeżo wyrastający włosek. Właśnie wtedy powstają bolesne i nieestetyczne zgrubienia. Na dużych powierzchniach ciała, takich jak nogi, sprawdza się szczotkowanie, ponieważ nie tylko usuwa zrogowaciały naskórek, ale dodatkowo pobudza krążenie. Trzeba pamiętać, że szczotkujemy się zawsze w kierunku serca, czyli od stóp w górę. 

Aby skóra była gładka i pięknie nawilżona warto używać też odpowiedniego produktu do golenia, który pozwoli uniknąć podrażnień. Żel do golenia Satin Care nawilża włosy, ułatwiając dokładne golenie i pozostawia uczucie miękkiej, gładkiej skóry. Szczególnie ważne jest to latem, kiedy skóra na nogach bywa wysuszona przez słońce.

Oczywiście, tak jak wspominaliśmy na początku, podstawą jest wybór odpowiedniej maszynki, która posłuży nam długo. Maszynki do golenia Gillette Venus mają rączki wykonane w 30% z przetworzonego plastiku i są bardzo trwałe - wytrzymują nawet do 5 lat. Wymienia się jedynie ostrza, które wystarczają aż na miesiąc golenia, dzięki czemu ograniczamy ilość odpadów. Nowe opakowanie maszynki – zaprojektowane z myślą o środowisku, całkowicie nadaje się do recyklingu. Ponadto, maszynki do golenia Gillette Venus mogą zostać spersonalizowane. Tak, to prawda! Każde ostrze pasuje do każdej rączki, dlatego można wybrać takie, które pasuje najlepiej do naszej skóry i rączkę, która pasuje do ulubionego przez nas stylu (rączki są w różnych wzorach). Maszynka jest stworzona tak, by idealnie pasować do kobiecych kształtów - jej zaokrąglona, obrotowa główka pozwala na precyzyjne poruszanie się po skórze, miękkie poduszeczki chronią skórę przed otarciami i zacięciami a wygodna miękka rączka dobrze leży w dłoni.

A ponieważ każdy rytuał powinien mieć swój początek, środek i koniec, nie zapominajmy o odpowiednim zakończeniu zabiegu golenia. Zawsze na koniec warto użyć kremu, olejku albo żelu na bazie aloesu, aby nawilżyć skórę, zapobiec podrażnieniom i ewentualnemu nieprzyjemnemu szczypaniu. 

Maszynki Gillette Venus znajdziecie na stronie Hebe, a jeśli chcecie poznać tajniki precyzyjnego i delikatnego golenia koniecznie obejrzyjcie Beauty Piątek z Julią Ziółkowską (@livebetterpl):