Mimo że robiła doktorat z ekonomii, dla niej samej temat pieniędzy stał się ważniejszy, kiedy przeżywała trudny moment w życiu — rozważała rozwód. Dostrzegła, że wiedza teoretyczna a praktyka to dwie inne rzeczy. Zrozumiała, że nie ma w niej zgody na to, żeby kobiety były gorzej wyedukowane finansowo niż mężczyźni i wychodziły z małżeństwa uboższe i stratne, bo jak sama podkreśla — bieda i w Polsce, i na świecie ma twarz kobiety.

Uważa, że kluczem do niezależności jest edukacja finansowa, a dokładniej inteligencja finansowa — umiejętność wykorzystania wiedzy w praktyce. Wbrew temu, co zazwyczaj się nam wmawia, w podejściu do pieniędzy nie jest najważniejsze zarabianie czy oszczędzanie, ale inwestowanie. Ta droga dla Dominiki nigdy się nie kończy, ponieważ nie jest to cel sam w sobie, ale pewne podejście do pieniędzy i umiejętność rozsądnego ich pomnażania i zarządzania nimi.

„Sztuka dobrego życia” – Eliza Wierkowska w kolejnym odcinku #girlsASK >>>

Jak oszczędzać w czasach, kiedy życie jest nieproporcjonalnie drogie w porównaniu do zarobków? Przyjrzeć się wydatkom i próbować zwiększać dochody. Dominika wyznaje zasadę, że budżet należy dzielić na 6 części: wydatki na życie, inwestycje, edukacja, rozrywka, duże wydatki i dobroczynność. Co więcej do każdego z tych budżetów prowadzi oddzielne konto. Wydaje się niemożliwe? Podkreśla, że trzeba tylko zacząć!

#girlTALK i #girlsASK to internetowe show tworzone przez Karolinę Cwalinę. Każdy odcinek swoją premierę ma w czwartek o 21.00 na kanale YouTube. W ramach tych dwóch cykli prowadząca odpowiada na pytania widzów oraz rozmawia z zaproszonymi gośćmi na tematy takie jak: samorozwój, biznes, pasje, miłość czy macierzyństwo. To pierwszy taki projekt, gdzie silne, zdolne, przedsiębiorcze kobiety (i nie tylko) rozmawiają otwarcie o tym, co jest dla nich ważne, w co wierzą, co je bawi, ale też co je boli. Rozwinięciem odcinków jest podcast dostępny na także na Spotify i Apple Podcast.