O Lenie Dunham zrobiło się głośno blisko 10 lat temu (jeju, nie możemy uwierzyć, że minęło już tyle czasu!) za sprawą wzbudzającego wiele emocji serialu „Dziewczyny”, którego jest nie tylko gwiazdą, ale również twórczynią. Teraz znowu się o niej mówi. Powód? W miniony weekend Lena Dunham wzięła ślub z Luisem Felberem. Oto wszystko, co wiemy na temat jej ukochanego oraz ceremonii.

Lena Dunham wyszła za mąż

Lena Dunham zaskoczyła wszystkich swoją decyzją o ślubie, ponieważ spotyka się z Luisem Felberem „dopiero" od kwietnia tego roku, czyli od niespełna pół roku. Od ubiegłego weekendu aktorka jest mężatką. Warto jednak zaznaczyć, że para nie poinformowała oficjalnie o zmianie stanu cywilnego. Natomiast magazyn „People” zauważył, że w niedzielę Luis Felber opublikował na swoim profilu na Instagramie piosenkę „This Will Be Our Year" („To będzie nasz rok”) w wykonaniu zespołu The Zombies i odwołał się tym samym do zdjęć oraz miłosnego wyznania, którymi podzieliła się w dzień jego urodzin jego ukochana.

Luis Felber – kim jest mąż Leny Dunham?

Co wiemy na temat Luisa Felbera, czyli męża Leny Dunham? Podobnie jak aktorka i scenarzystka, ma 35 lat. Jest muzykiem brytyjsko-peruwiańskiego pochodzenia znany pod pseudonimem Attawalpa, czyli Szczęśliwy Ptak. To również jego drugie imię, które wybrała dla niego mama – po inkaskim królu Atahualpie. Niedawno Lenda Dunham przyznała, że jej partner to najlepszy człowiek, jakiego spotkała. W czerwcu z okazji, jego urodzin, zamieściła na swoim profilu na Instagramie serię wspólnych zdjęć, które podsumowała słowami wspomnianej już piosenki „This Will Be Our Year” - tej samej, do których odwołał się muzyk w dniu ich ślubu.

Zakwestionował tak wiele moich przekonań na temat siebie i świata.

 

Lena Dunham – życie prywatne i zawodowe

Znana z ciętego języka scenarzystka, aktorka i reżyserka Lena Dunham stworzyła serial „Dziewczyny”, w którym zabrali głos millenialsi. Produkcję wielokrotnie nagradzano, w tym Złotymi Globami.  W międzyczasie Lena spotykała się z Jackiem Anonoffem, który zawodowo zajmuje się muzyką. W styczniu 2018 roku para rozstała się po pięciu latach związku. Od 2021 roku spotyka się z Luisem Felberem. 

Warto dodać, że aktorka mówi otwarcie o swoich problemach ze zdrowiem. Jakiś czas temu ogłosiła, że w wyniku endometriozy, z którą walczyła przez 10 lat, musiała poddać się zabiegowi usunięcia macicy, a dwa lata temu poinformowała, że cierpi również na zespół Ehlersa-Danlosa, czyli genetyczną chorobę charakteryzującą się wiotkością stawów i hiperelastyczną skórą. Jednak Lena nie poddaje się. Dla swoich fanek i fanów jest przykładem akceptowania samej siebie i swojego wyglądu.