Lewis Capaldi odwołał wszystkie koncerty, które miały odbyć się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Zrobił to, by - jak napisał - „odpocząć i zregenerować się” zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Poznajcie szczegóły.

Lewis Capaldi odwołuje koncerty. Dlaczego?

26-letni autor hitu „Someone You Loved” przekazał wiadomość na swoim Instagramie w poniedziałek po tym, jak podzielił się wyznaniem, że wieloletnia walka z lękiem i zespołem Tourette'a odbiła się na jego karierze i zdrowiu psycho-fizycznym.

To naprawdę trudna wiadomość, bardzo mnie boli, że muszę ją pisać i przykro mi to mówić, ale będę musiał anulować wszystkie zobowiązania od teraz do czasu, gdy zagram na Glastonbury 24 czerwca - zaczął oświadczenie Capaldi.

To był niesamowity czas przed wydaniem nowego albumu, a zobaczenie tego całego wsparcia ze strony wszystkich przerosło moje marzenia i oczekiwania [...] Ostatnie kilka miesięcy było trudnym czasem pod względem psychicznym, jak i fizycznym [...] Nie byłem w domu właściwie od Bożego Narodzenia i w tej chwili staram się sobie z tym wszystkim poradzić - napisał.

Artysta przyznał, że potrzebuje czasu na regenerację, która pozwoli mu w przyszłości dać z siebie sto procent:

Muszę poświęcić chwilę na odpoczynek i regenerację, aby być w jak najlepszej formie i przygotować się na Glastonbury i wszystkie inne niesamowite koncerty, które nadejdą. Chcę móc dalej robić to, co kocham przez długi czas [...] Muszę wykorzystać te trzy tygodnie, aby być przez chwilę Lewisem z Glasgow, spędzić trochę czasu z rodziną i przyjaciółmi oraz robić normalne rzeczy, które są ważną częścią mojego samopoczucia. Mam nadzieję, że wszyscy to zrozumieją - wyjaśni muzyk.

Jednocześnie, Lewis przeprosił swoich fanów i podziękował za wszelkie wsparcie i wyrozumiałość.

Wiem, że wielu z was wydało pieniądze na podróże lub hotele, co doceniam bardziej niż kiedykolwiek, biorąc pod uwagę, jak trudna jest obecnie sytuacja ekonomiczna [...] Wszelką pomoc i wsparcie, których potrzebuję, otrzymuję od niesamowitych ludzi wokół mnie, którym jestem bardzo wdzięczny - zakończył wpis.

Lewis Capaldi - choroba

To nie pierwszy raz, gdy Lewis Capaldi mówi otwarcie o swoich problemach zdrowotnych. Muzyk chory na zespół Tourette'a w przeszłości wielokrotnie przerywał koncerty ze względu na liczne ataki choroby, które uniemożliwiały mu śpiewanie. W maju szkocki piosenkarz i autor tekstów przyznał publicznie, że jest gotowy zakończyć karierę, by zachować zdrowie psychiczne:

Zobacz także:

Przyjmę kilka ataków paniki, zespół Tourette'a i takie tam, ale jeśli dojdzie do punktu, w którym sytuacja się pogorszy psychicznie i przestanę troszczyć się o siebie w tym względzie, myślę, że będzie to punkt, w którym powiem: „Po prostu nie zamierzam już tego robić”.