Pamiętacie, jak pisaliśmy, że Monika Brodka pojawi się w nowym serialu Showmax, Rojst? Po tym, co Monika udostępniała na swoim Instagram Stories nie mieliśmy wątpliwości, że nie musiała bardzo się wysilać do tej roli, gdyż będzie w swoim żywiole i zaśpiewa jeden z największych hitów polskiej muzyki rozrywkowej, czyli Wszystko, czego dziś chcę Izabeli Trojanowskiej. Jak się okazało, nie były to jednak kadry z serialu (choć niewykluczone oczywiście, że Monika jednak wystąpi w jednym z odcinków produkcji), a z teledysku promującego Rojst. Cover to dzieło Brodki i producenta A_GIM-a, natomiast autorem wideoklipu jest Michał Marczak, reżyser nagradzanego i chwalonego filmu Wszystkie nieprzespane noce, który szczególnie spodobał się krytykom w Sundance, podczas najpopularniejszego festiwalu kina niezależnego na świecie.

W klipie chciałem oddać klimat peerelowskiego piekiełka - klubu na granicy burdelu, pokazanego z lekko psychodelicznej perspektywy. Głównymi bohaterkami są silne, pewne siebie dziewczyny, które przejmują kontrolę nad klubem wprowadzając obecnych tam mężczyzn w stan mocnego zakłopotania. Nad wszystkim czuwa Brodka i capo di tutti capi - Piotr Fronczewski, który próbuje zrozumieć co się dzieje w tym dziwnym mieście przesiąkniętym jakimś nieuchwytnym złem - mówi Marczak. 

W nowym obrazie, który pojawi się na platformie Showmax już 19 sierpnia, usłyszymy również inne legendarne kawałki, Zaopiekuj się mną w wykonaniu grupy Rezerwat, Jesteś lekiem na całe zło Krystyny Prońko oraz Boskie Buenos - Maanam. A za autorską muzykę w serialu odpowiada z kolei Jan Komar. Jeśli chodzi natomiast o obsadę, to w klipie Marczaka nietrudno dostrzec Piotra Fronczewskiego, Andrzeja Seweryna, Dawida Ogrodnika, Zofię Wichłacz oraz Agnieszkę Żulewską, którzy znaleźli się w obsadzie Rojst. Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem jest Jan Holoubek, a za zdjęcia odpowiedzialny był Bartek Kaczmarek.

ZOBACZ TAKŻE: Monika Brodka zaręczyła się! Wiemy, kim jest jej miłość

Rojst - nowy serial na Showmax już 19 sierpnia

Akcja serialu Rojst  rozgrywać się będzie w Polsce lat 80. W jednym z niewielkich miast położonym gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa, w wyniku którego ginie młoda prostytutka i miejscowy działacz komunistyczny. W dodatku, w tym samym czasie samobójstwo popełnia też para nastolatków. W lokalnej gazecie ma pojawić się artykuł na ten temat, a pracuje nad nim Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony i nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednak w tym samym czasie w redakcji zatrudnia się nowy, młody redaktor Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik), będący jednocześnie synem wysoko postawionego działacza partyjnego. Piotr postanawia rozpocząć śledztwo na własny rachunek. A im bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej w tytułowy rojst, czyli bagno. 

ZOBACZ TAKŻE: Znamy kolejne szczegóły i mamy pierwszą zapowiedź 3. sezonu „Riverdale”!