Wielkie marki z bogatą historią coraz częściej akceptują i doceniają to, co czyni je wyjątkowymi. I bardzo słusznie! Tą samą ścieżką od wielu lat podąża New Balance, który swoje dziedzictwo prezentuje światu w formie współczesnych modeli wzbogaconych legendarnymi symbolami. Tym symbolem jest oczywiście nieskończenie złożona paleta szarości będąca synonimem marki już od lat 80.

Choć od zawsze szary był podstawowym kolorem w palecie New Balance, to właśnie w 1982 roku na rynek został wypuszczony model 990, który zmienił wszystko. Jego cena wynosząca 100 dolarów i szara, zamszowa cholewka z najwyższej półki sprawiły, że stał się symbolem statusu, ugruntowując jednocześnie rolę tego koloru w najlepszych sneakersach.

Dlaczego akurat szary? Szary kolor jest z natury prosty, a jednocześnie niezwykle złożony. Dokładnie tak jak marka New Balance. Ludzkie oko jest w stanie wychwycić setki różnych odcieni szarości, choć na pierwszy rzut oka różnice mogą wydawać się naprawdę niewielki. Kolor może opowiadać wiele różnych historii, wszystko w zależności od tego, jak projektant zestawi ze sobą jego odcieni. Szary to równowaga. Szary jest neutralny. Szary uspokaja. Jest ponadczasowy, może być wyrafinowany, surowy lub prosty. Może być dokładnie taki, jaki chcesz.

Poznajcie modele New Balance, które łączą w sobie właśnie ten legendarny szary kolor i modernistyczne formy. Wszystkie modele znajdziecie TUTAJ


 

Zobacz także: