Do skutecznej pielęgnacji naszych włosów nie potrzebujemy skomplikowanych formuł. Często to co najprostsze, okazuje się najlepsze. Tak właśnie jest  z olejkami. Włosy błyskawicznie odzyskają dawną formę, jeśli zastosujesz na nich kurację z olejów, które zwykle stosujesz w kuchni. Mowa o znanym ze swoich licznych, dobroczynnych działań oleju kokosowym, czy tzw. "płynnym złocie", czyli oleju arganowym, wytwarzanym wyłącznie w Maroko

W codziennej pielęgnacji potrzebujemy jednak szybkich rozwiązań - warto znaleźć olejek, który spełnia kilka funkcji pielęgnacyjnych jednocześnie, nie obciąża naszych włosów i pięknie je nabłyszcza. Dobrym rozwiązaniem są kosmetyki z naturalnymi składnikami, jak białka pszenicy, jabłka, bawełnę, proteiny jedwabiu i aminokwasy. Zapewniają intensywne nawilżenie, regenerację suchych, uszkodzonych tekstur włosa, ochronę przed szkodliwymi promieniami UV i wolnymi rodnikami. Znajdziecie je w kosmetykach Saryna Key, dostępnych w sieci Sephora.

Wypróbowałyście już naturalny olej arganowy i wiecie, że dobrze działa na wasze włosy? Wybierzcie kosmetyk, który ma go w swoim składzie. To na przykład Berber Oil marki Osmo, który zawiera mieszankę olejków z tym arganowym, bogatym w witaminę E na czele. Nie tylko wzmacnia i nabłyszcza włosy, ale też skraca czas ich suszenia. Innym olejkiem, który sprawdza się w pielęgnacji suchych włosów jest olejek Karite - znajdziecie go m.in. w żółto-zielonych buteleczkach od Rene Furterer.

Wiecie, co sprawia, że kobiety z LA mają tak piękne włosy, mimo że spędzają pół dnia na plaży i w upale? Tak, doczepiane pasma i jedni z najdroższych fryzjerów na świecie, oczywiście. Ale mają też jeden kosmetyk, który popularny jest szczególnie w USA - to olejek Hairdresser's Invisible Oil od Bumble and Bumble, przezroczysty i lekki olejek do wszystkich rodzajów włosów, w tym farbowanych. Stanowi połączenie sześciu olejków oraz dwóch ekstraktów. Olejek ułatwia rozczesywanie i wzmacnia włosy, zapobiegając ich łamaniu się. Zawiera też filtry UVA/UVB i chroni włosy przed negatywnym wpływem wysokich temperatur.

Jakie są wasze ulubione olejki do włosów? >>> ZOBACZCIE WIĘCEJ OLEJKÓW TUTAJ