Po co najmniej trzech latach obserwowania Gigi Hadid, Kendall Jenner czy Blake Lively, które lansują śniegowce Ugg Ultra Mini Platform Boot, w końcu postanowiłam poddać się trendowi. 9 grudnia znalazłam idealną, kasztanową parę w moim rozmiarze. Próbowałam sobie wytłumaczyć, że owszem, cena prawie tysiąca złotych jest uzasadniona, ponieważ prawdopodobnie będę nosiła nowe buty niemalże codziennie, by pisać artykuły w mojej ulubionej kawiarni nieopodal mieszkania.

Szybko zaczęłam snuć plany na temat stylizacji z nowym modelem w mojej kolekcji. Zainspirowana zagranicznymi it-girls zdecydowałam, że idealnie sprawdzi się z jasnymi jeansami z szeroką nogawką, ulubionym kompletem dresowym i legginsami w zestawie z grubymi skarpetkami, który noszę zdecydowanie za często. Poza tym miałam kartę podarunkową, która niebawem traciła ważność, więc nie przeszkadzało mi, że masywna platforma jest cięższa, niż się spodziewałam.

fot. Getty Images

fot. Getty Images

fot. Getty Images

Generacja Z pokochała buty, które w latach 2010. nosili chyba wszyscy

Świetnie się czułam, mając w posiadaniu moje nowe buty Emu Australia Platform Micro (Uggs są stale wyprzedane i według moich badań Emu są  lepsze pod względem jakości). Biorąc pod uwagę koszt noszenia, to prawdopodobnie mój najlepszy zakup tego roku – i tak, odkryłam, jak w nich chodzić.

Możecie więc sobie wyobrazić, jakie było moje zdziwienie, gdy któregoś dnia na TikToku zobaczyłam to:

Zobacz także:

Mówię wam, wysokie śniegowce będą kolejnym trendem. Słyszycie to pierwsi ode mnie. W ostatnim tygodniu widziałam nie jedną, nie dwie, ale trzy cool dziewczyny, które miały na sobie wysokie Uggi – tłumaczy na TikToku użytkowniczka caseymorrowlewis, która analizuje trendy. 

Czy to prawda? Czy generacja Z odkryła właśnie piękno wysokich śniegowców do połowy łydki? Wszystko wskazuje na to, że tak.

 

Oczywiście, wysokie śniegowce cieszą się popularnością także wśród celebrytek. We wrześniu wysokie Uggi założyła Emily Ratajkowski, łącząc je z czerwoną spódnicą i czarnym topem. Gigi Hadid jest natomiast fanką śniegowców do połowy łydki niezależnie od tego, czy są one modne, czy też nie. Modelka nosi je od lat. Ostatnio w ulubionym modelu widziana była w październiku, kiedy połączyła śniegowce z pastelowo żółtym kompletem dresowym. 

fot. Getty Images

Czy ktoś chce kupić tylko trochę znoszone śniegowce mini platform Emu? Żartuję! 

Ponieważ cykle trendów w epoce nadmiernej konsumpcji stają się coraz krótsze, należy pamiętać, że to, że coś jest modne, nie oznacza, że ​​jego odpowiednik „wypadł z mody” lub nie wróci na szczyt za kilka lat. 

Tak naprawdę buty Uggs są doskonałą lekcją, biorąc pod uwagę fakt, że prawie każda dziewczyna z pokolenia milenialsów, które to czyta, pamięta dokładnie tę parę, którą niebawem będzie szukać w swojej szafie z dzieciństwa. W każdym razie... jeśli szukacie więcej stylizacyjnych inspiracji z wysokimi śniegowcami w roli głównej, podsyłamy wam prawdziwą królową, jeśli chodzi o wygodę – Blake Lively.

fot. Getty Images

fot. Getty Images

fot. Getty Images