Jeżeli lubicie pozować do zdjęć, dobrze czujecie się przed obiektywem, ale wciąż wydaje wam się, że niewielki wzrost psuje efekt końcowy, to mamy dobrą wiadomość - istnieją triki, dzięki którym człowiek wydaje się wyższy, a jego sylwetka jest smuklejsza i bardziej wyciągnięta (a przy tym wygląda totalnie naturalnie!). Poniżej znajdziecie listę kilku tych najbardziej przydatnych! 

ZOBACZ TAKŻE: Operacje plastyczne TEGO miejsca to dominujący trend beauty 2018 roku! >>>
 

Prosta sylwetka

Nie garb się! Nie tylko wygląda to mało atrakcyjnie, ale w dodatku drastycznie skraca naszą sylwetkę. Ściągnijcie łopatki, unieście dumnie głowę i wypnijcie piersi do przodu - od razu będziecie wyglądać na wyższe, smuklejsze, a do tego pewne siebie i świadome własnego piękna!
 

Zdjęcie robione od dołu

Kiedy aparat skierowany jest na was od dołu, to automatycznie wasza postać powiększa się. Taki kadr pozwala wydłużyć nogi o kilka dobrych centymetrów. Trzeba jednak uważać i nie przesadzić, ponieważ łatwo przekroczyć granicę dobrego smaku i sprawić, że nasza sylwetka stanie się bardzo masywna.
 

Odpowiedni strój do odpowiedniej figury

Coś, co może pomóc wydłużyć naszą sylwetkę, to na pewno ubrania. Jest kilka modowych trików, które optycznie dodzą kilka centymetrów. Pamiętajcie, że pionowe paski nie tylko sprawiają, że wyglądamy na wyższe, ale i szczuplejsze. Szpilki natomiast znacznie wydłużą nasze nogi (najlepiej takie w kolorze nóg - nude, jeżeli są one odkryte, a ciemne, jeżeli masz na sobie ciemne rajstopy lub spodnie).

ZOBACZ TAKŻE: 5 wskazówek, dzięki którym wasz Instagram stanie się popularniejszy >>>
 

Pasujące tło

Jeżeli chodzi o tło, to może ono tutaj bardzo pomóc, ale równie mocno zaszkodzić. Pozowanie przed wysokimi budynkami przytłoczy nas i skróci naszą sylwetkę. Unikaj także stania na tle rzeczy, których wielkość bardzo łatwo jest określić (np. krzewy i drzewa). Na tło wybierz najlepiej jakiś neutralny obiekt o rozmiarze, który nie jest do końca oczywisty.
 

Praca nad ciałem

Sama także możesz popracować nad swoim ciałem tak, aby wyglądało na wyższe. Wystarczy, że staniesz na palcach, albo uniesiesz ręce delikatnie nad głowę – voilà – automatycznie jesteś wyższa. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić - jeżeli twoja poza będzie wyglądać sztucznie, to efekt finalny będzie bardzo zły.

A Wy macie jakieś sprawdzone sposoby na to, aby na zdjęciach wyglądać na wyższą?