Marki beauty oferują wiele dodatków, które mogą potęgować efekt, jaki dają kosmetyki pielęgnacyjne. Szczotka lub grzebień z odpowiedniego tworzywa, kształt gumek do włosów czy ręcznik z chłonnej tkaniny mogą okazać się ogromnym wsparciem podczas zabiegów, którym poddajemy nasze włosy. Jednym z akcesoriów, które może poprawić efekty zabiegów pielęgnacyjnych, jest również turban do włosów. Jeżeli zastanawiasz się, czym różni się od tradycyjnego ręcznika, który przecież łatwo można upiąć w podobny sposób, to poniżej czekają podstawowe informacje, które być może pomogą w podjęciu decyzji o zakupie. 

Turban do włosów – alternatywa dla ręcznika na głowę

Korzystanie z wielu rzeczy, które mamy w domu do przeróżnych celów, wydaje się zupełnie naturalne. Jednym z wielofunkcyjnych przedmiotów jest ręcznik. Identycznych modeli, które tylko różnią się rozmiarem, używamy do ciała, twarzy, rąk i włosów. Te ostatnie mają jednak zupełnie inne potrzeby. Z tego powodu z pozoru uniwersalny ręcznik może dla nich nie tylko nie być neutralny, ale nawet im szkodzić. Mogą to odczuć przede wszystkim posiadaczki cienkich włosów. Alternatywą dla klasycznego ręcznika może być model konkretnie dedykowany do naszych fryzur. Taki produkt będzie wyróżniać przede wszystkim jego wysoka chłonność, która pozwoli na jak najlepsze przygotowanie włosów do zabiegów po myciu. W tym celu najlepiej sięgnąć po turban.

Turban do suszenia włosów – dlaczego warto z niego korzystać?

Suszenie włosów ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony możemy szybko doprowadzić naszą fryzurę do ładu i dodatkowo wystylizować ją za pomocą ciepłego powietrza, ale z drugiej musimy się też zmierzyć z puszeniem i plątaniem kosmyków, a także konsekwencjami jakie niesie ze sobą kontakt z gorącym powietrzem. Są jednak sposoby, które sprawiają, że nawet podczas używania suszarki, nasza fryzura pozostanie pod większą kontrolą. Jeżeli masz już dość plączących i elektryzujących się włosów, to idealnym rozwiązaniem może okazać się turban. Założenie go przed suszeniem skróci czas ich kontaktu z gorącym powietrzem, bo tkanina wchłonie nadmiar wody. Klasyczny ręcznik może kiepsko działać na włosy, zwłaszcza cienkie i podatne na uszkodzenia. Dodatkowo nie jest na tyle chłonny, żeby mocno skrócić czas pracy suszarki. Turban do włosów, który jest dedykowany konkretnie naszym fryzurom pochłania dużo więcej wody, co w praktyce pozwala skrócić czas suszenia nawet o połowę. Ma to wiele plusów. Można zaoszczędzić czas i przysłużyć się zdrowiu i kondycji naszych włosów.

Turban do włosów do spania – jak zadbać o pielęgnację przez całą noc?

Turban do włosów można wykorzystywać nie tylko od razu po umyciu głowy. Pomimo że świetnie radzi sobie z wchłanianiem wody, to ma także inne zalety. Świetnie sprawdza się przy zabiegach pielęgnacyjnych. Można go używać podczas olejowania lub po nałożeniu maski. Po zaaplikowaniu ulubionych kosmetyków na włosy wystarczy owinąć głowę turbanem. Ciepło, które da, będzie sprzymierzeńcem użytych przez nas preparatów. Pod jego wpływem wartości odżywcze szybciej i lepiej przeniknął do naszych włosów. W zależności od wybranych kosmetyków trzeba wziąć po uwagę również potrzebny czas. Jeżeli planujesz zostawić go na włosach na całą noc, to jedynym co może stanąć na przeszkodzie, jest niespokojny sen. Jeżeli nie masz z tym problemu, to turban do włosów będzie odpowiedni także do spania.