Wybór bielizny często ma dużo większe znaczenie niż ubrania, które nosimy na niej. Fason i rodzaj materiału mogą zagwarantować nam komfort lub wręcz przeciwnie, sprawić, że przez cały dzień nie będzie nam wygodnie. Dodatkowo źle dobrana bielizna może niekorzystanie odbić się na naszym zdrowiu.

Jak zatem wybrać najlepszą bieliznę? Czy stringi to dobry wybór spośród dostępnych modeli? Czy ten rodzaj bielizny jest wygodny i zdrowy? Sprawdź!

Co to są stringi?

Stringi to rodzaj majtek, których tył to tylko wąski pasek materiału, który znika między pośladkami. Nazwa wynika z tego, że jego wygląd przypomina sznurek. Historia stringów ma związek z klubami ze striptizem. Jeden z urzędników oglądając występ tancerek, oburzył się widokiem nagiego ciała. Stringi powstały zatem jako bardzo skąpa bielizna, która jednak jest wyposażona w kawałki materiału, które zasłaniają intymne miejsca. Pomimo że początkowo były zarezerwowane jako element sceniczny, noszony przez kobiety występujące w klubach ze striptizem, to z czasem stały się kolejnym modelem majtek, który można było wybrać jako zamiennik najbardziej popularnych fig. Tu jednak rodzi się kolejne pytanie. Stringi czy figi? Czytaj dalej i dowiedz się więcej o wyborze odpowiedniej bielizny!

Jak nosić stringi?

Stringi to nie tylko element bielizny erotycznej. Ten model majtek sprawdzi się także na co dzień. Kobiety cenią je głównie z tego powodu, że znikają pod ubraniem i nawet w przypadku bardzo dopasowanych kreacji nie są widoczne nieestetycznie odciśnięte szwy na pośladkach, które ciężko wyeliminować w przypadku fig. Nawet bezszwowa bielizna, choć jest niemal jak nasza druga skóra, potrafi się odznaczać pod niektórymi strojami. Wybierając zatem np. dopasowaną sukienkę, można sięgnąć właśnie po ten model. W tym przypadku stringi bezszwowe będą najlepszym rozwiązaniem.

Stringi to jednak nie tylko bielizna skrywana pod ubraniem. W latach 2000. jednym z silnych trendów było eksponowanie ich w codziennych stylizacjach. Wtedy stringi zakładano do biodrówek. Z przodu spodni i z tyłu nad linią pasa wystawały połączone ze sobą paski. Dwie dekady temu ten trend lansowały takie gwiazdy jak: Christina Aguilera, Paris Hilton, Halle Berry, Gillian Anderson i inne sławy. Teraz wszystko wskazuje na to, że stringi ponownie ujrzą światło dzienne.

Fot. Getty Images

Stringi wystające ze spodni zyskują na popularności nie tylko wśród trendów lansowanych na wybiegach, ale również wśród popularnych fashionistek. Na długiej liście influencerek, które przedstawiają nam ten trend na nowo są: Jennifer Lopez, Hailey Bieber, Bella Hadid, Kylie Jenner, Kim Kardashian i Dua Lipa. Gwiazdy sugerują, że można je nosić nie tylko do spodni z niskim stanem, ale także do sukienek z mocno wykrojonymi plecami. Inspiracji można szukać także na wybiegach. Ozdobne paski stringów wystające spod ubrania pojawiły się w ostatnim czasie między innymi na wybiegu Versace.

Zobacz także:

Czy stringi są wygodne?

Każdy z pewnością będzie miał własne wrażenia związane z noszeniem stringów. Jedne kobiety mogą być ogromnymi fankami tego rodzaju bielizny i uznawać ją za bardzo komfortową w noszeniu. Drugie mogą uznać stringi za niewygodne. Najlepiej zatem przetestować je na własnej skórze i sprawdzić, czy ten model majtek jest dla nas odpowiedni. Miękka bawełna lub delikatny jedwab mogą mieć sporą przewagę nad modelami wykonanymi ze sztucznych materiałów. Kupując zatem parę dla siebie, warto wybrać tę, która ma nie tylko dobrze leżeć, ale jeszcze zapewniać wygodę podczas noszenia. W tym celu najlepiej przeanalizować skład opisany na metce. Nie oznacza to jednak, że stringi koronkowe, które najczęściej są wykonane z tkanin syntetycznych, w żadnym przypadku nie będą uznane za wygodne. Wiele zależy od naszych indywidualnych predyspozycji.

Czy stringi są zdrowe?

Lekarze są zdania, że stringi nie są wyborem dobrym dla zdrowia, ale nie informują też jednoznacznie, że należy z nich w ogóle zrezygnować. Wszystko w granicach rozsądku. Wybierając model dla siebie powinnyśmy brać pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale również materiał z jakiego są wykonane. Najlepsze są naturalne tkaniny, które sprawiają, że nasza skóra może oddychać. Stringi bawełniane mają zatem przewagę nad syntetycznymi. Dodatkowo lekarze zalecają, żeby nie nosić ich przez dłuższy okres czasu. Zamiast tego proponują, żeby wykorzystać je jako bieliznę pod wieczorową sukienkę, w której spędzimy tylko kilka godzin, a następnie wymianę na inny model.

Specjaliści nie zalecają też spania w stringach. Głównym zarzutem pod adresem tego rodzaju bielizny ze strony lekarzy jest niebezpieczeństwo infekcji. Stringi przylegają do naszych miejsc intymnych, a ich ruch w trakcie noszenia może przenosić bakterie. Te mogą się namnażać zwłaszcza w przypadku stringów z tworzyw sztucznych, które nie przepuszczają powietrza. Dodatkowo skóra krocza jest narażona na obtarcia, które mogą nie tylko podrażniać skórę, ale także prowadzić do jej uszkodzenia. Nie są zalecane również kobietom, które mają skłonność do infekcji intymnych.