ASUS ZenBook to sprzęt, któremu zawdzięczacie relacje z koncertów, które zaliczamy podczas Glamour Summer Beats. Podczas wyjazdów pracujemy często w pociągu, taksówce albo przeznaczonych dla mediów strefach wydzielonych na terenie festiwalu. Trudno nazwać te warunki komfortowymi, dlatego potrzebujemy sprzętu, który nie będzie dodatkowo utrudniał pracy. Czego szukaliśmy? Lekkiego, wytrzymałego i szybkiego komputera, który pozwoli na zmontowanie krótkiego wideo, obróbkę graficzną zdjęć, a na koniec publikację artykułów i postów w social mediach. Poznajcie ASUS ZenBook UX305LA

Przede wszystkim - nazwa. Dlaczego laptop ASUS nazywa się Zen? To nawiązanie do jego minimalistycznego designu. Metaliczna, wykonana z bryły litego aluminium obudowa ozdobiona jest wzorem koncentrycznych kręgów - to nie tylko ozdoba. Kręgi sprawiają, że obudowa jest bardziej odporna na zadrapania i odciski palców. Zen odnosi się też do wagi i grubości komputera - jego ciężar to niewiele więcej niż kilogram, dzięki czemu bez problemu mieści się w plecaku lub torebce

 

 

Na festiwalu design miał dla nas jednak zdecydowanie mniejsze znaczenie niż parametry sprzętu. Najważniejsze było to, by komputer działał przez wiele godzin bez potrzeby ładowania. Nietrudno się domyślić, że znalezienie wolnego gniazdka podczas koncertów to nie jest łatwe zadanie. ASUS ZenBook wytrzymuje przez cały dzień intensywnej pracy - przynajmniej 8 godzin przy używaniu internetu, obrabianiu zdjęć i przeglądaniu zebranego materiału.

Nasza praca nie miałaby jednak sensu, gdyby nie stały dostęp do wi-fi. Znacie na pewno to uczucie, gdy podczas pracy lub oglądania filmu na YouTube komputer traci połączenie z siecią. ASUS znalazł na to rozwiązanie i wyposażył ZenBookaWi-Fi 802.11ac. To rodzaj połączenia, dzięki któremu transfer danych jest szybszy, więc nawiązywanie przez wi-fi połączenie będzie miało lepszą jakość.

W biurze nie musimy martwić się wygodą - komputer kładziemy na stole, a ekran jest odwrócony od okna tak, by nie odbijał światła. Podczas pracy w terenie musimy być bardziej elastyczni - podobnie jak nasz sprzęt. ASUS ZenBook ułatwia pisanie z komputerem trzymanym na kolanach - ma wprowadzone rozwiązanie ASUS IceCool zapobiegające przegrzewaniu się komputera. Co to oznacza w praktyce? Komputer chłodzi nasze nadgarstki i uda, kiedy używamy go przez dłuższy czas w takiej pozycji.

 

 

Jeśli zdarza wam się pracować na zewnątrz lub oglądać filmy w łóżku, docenicie też jeszcze jedną cechę tego laptopa. Jego ekran, niezależnie od matrycy, gwarantuje pełną ostrość obrazu i jego widoczność pod każdym kątem. Za jakość dźwięku odpowiada natomiast system SonicMaster, który dba m.in. o krystalicznie czyste dialogi w odtwarzanych filmach. 

Przed nami jeszcze jeden, wyjątkowo wymagający festiwal w ramach projektu Glamour Summer Beats powered by Asus. Wybieramy się do Berlina, a z nami jedzie najnowszy ZenBookUX360 z możliwością obrotu ekranu o 360 stopni oraz reszta testowanego już sprzętu - ASUS TransformerBook i ASUS ZenfoneMax.