Wczorajszy wieczór był pełen emocji, nie tylko za sprawą niespodziewanego ślubu Joe Jonasa i Sophie Turner, który odbył się po gali wręczenia nagród Billboard Music Awards 2019 w Los Angeles. Na ceremonii w arenie MGM Grand Garden Arena, którą poprowadziła Kelly Clarkson, pojawiło się mnóstwo gwiazd i osób z branży muzycznej. Nagrody amerykańskiego tygodnika to prestiżowe wyróżnienia dla artystów. Podczas tegorocznej gali triumfował Drake, który był nominowany w 17 kategoriach. Zdobył w sumie 12 statuetek, w tym za najlepszego artystę i album Scorpion. Nagrodzono również Arianę Grande za ogólne osiągnięcia, The Weeknd uznano najlepszego męskiego artystę R&B, natomiast za najciekawszy debiut wybrano Juice WRLD. Ceremonię Billboard Music Awards 2019 uświetniły występy na żywo: Madonna zaśpiewała swój nowy singiel, podobnie jak Taylor Swift, której towarzyszył na scenie Brendon Urie

Na gali w Los Angeles nie obyło się bez kontrowersji, których mistrzynią jest Cardi B. 26-letnia, obecnie najpopularniejsza raperka, zgarnęła statuetkę m.in. w kategorii najlepszej artystki Rap ale to jej sukienka wzbudziła największe poruszenie i sprawiła, że gwiazda była w centrum zainteresowania. Cardi B towarzyszył na imprezie jej mąż, Offset. Para nie mogła oderwać od siebie rąk i całowała się, pozując na ściance. W pewnym momencie partner raperki chwycił ją za nogę, wygiął do tyłu i czule pocałował. Niestety artystka miała na sobie żółty top z jednym ramiączkiem oraz wyciętą spódnicę, pod którą nie włożyła bielizny, przez co odsłoniła zbyt wiele. W sieci natychmiast pojawiły się jej zdjęcia, a ona postanowiła skomentować całe zamieszanie, publikując odważne wideo na Instagramie (które już skasowała). Naga Cardi B na backstage’u Billboard Music Awards podsumowała ten incydent: „Wszyscy tak bardzo chcecie zobaczyć moją cipkę. Powinniście przyjść i zobaczyć mnie, kiedy byłam striptizerką. Teraz już za późno!”.

Ale wieczór tygodnika Billboard zdecydowanie należał do Drake’a, który odebrał aż 12 nagród, co sprawiło, że jest laureatem w sumie 27 statuetek. Raper, otrzymując wyróżnienia za ostatni album Scorpion (który został najczęściej streamingowaną płytą w historii), pobił rekord Taylor Swift, do tej pory będącą najczęściej nagradzaną przez magazyn gwiazdą.

Billboard Music Awards 2019: stylizacje gwiazd

Kto pojawił się na uroczystości wręczenia nagród? Nie zabrakło braci Jonas. Joe, Nick i Kevin uczestniczyli w imprezie ze swoimi partnerkami, a następnie udali się do kaplicy, w której Joe i jego narzeczona Sophie Turner wzięli ślub! Na gali nie zabrakło Taylor Swift w fioletowej kreacji w stylu barokowym z bufkami i falbanami, a także Evy Longorii, która postawiła na klasyczną małą czarną z odsłoniętymi ramionami. Halsey wybrała natomiast niebiesko-czarną kreację, podkreślając mroczny charakter makijażem… z niebieskimi ustami! Stylizacje gwiazd z Billboard Music Awards 2019 znajdziecie w galerii powyżej.

Billboard Music Awards 2019 - list zwycięzców w najważniejszych kategoriach

Najlepszy artysta: Drake

Najlepszy nowy artysta: Juice WRLD

Billboard Chart Achievement Award: Ariana Grande

Zobacz także:

Najlepszy męski artysta: Drake

Najlepszy żeński artysta: Ariana Grande

Najlepszy duet/ zespół: BTS

Najlepszy artysta Billboard 200: Drake

Najlepszy artysta Top Hot 100: Drake

Najlepszy artysta - streaming: Drake

Najlepszy artysta - sprzedaż: Drake

Najlepszy artysta - radio: Drake

Najlepszy artysta - media społecznościowe: BTS

Najlepszy artysta w trasie: Ed Sheeran

Najlepszy artysta R&B: Ella Mai

Najlepszy męski artysta R&B: The Weeknd

Najlepszy żeński artysta R&B: Ella Mai

Najlepszy artysta R&B w trasie: Beyoncé & JAY-Z

Najlepszy artysta Rap: Drake

Najlepszy męski artysta Rap: Drake

Najlepszy żeński artysta Rap: Cardi B

Najlepszy artysta Rap w trasie: Beyoncé & JAY-Z

Najlepszy artysta Rock: Imagine Dragons

Najlepszy artysta Rock w trasie: Elton John

Najlepszy album Billboard 200: Drake, Scorpion