Jakiś czas temu ruszyłyśmy z cyklem podcastów GLAMOUR Sound On, których możecie posłuchać na Spotify. Rozmawiamy w nich z ciekawymi osobami ze świata muzyki. Naszymi gośćmi byli do tej pory: Gverilla, Sebastian Fabijański i Rosalie., a teraz przyszedł czas na kolejną wyjątkową artystkę, czyli Bovską! Porozmawiałyśmy z nią przede wszystkim o kulisach powstawania nowej płyty „Sorrento”, zapytałyśmy też o to, jak to jest wydawać album podczas pandemii koronawirusa i o kilka innych ciekawych kwestii. 

Magda Grabowska-Wacławek, którą większość z Was na pewno zna pod pseudonimem Bovska, zdobyła popularność dzięki piosence „Kaktus”. Kilka lat temu, gdy na rynku pojawił się jej debiutancki album o tym samym tytule, a utwór wylądował w serialu „Druga szansa”, wszyscy nuciliśmy „Na głowie mam kaktusa i paproci kwiat…” – niezwykle melodyjny numer, który szybko wpada w ucho. Od tamtej pory minęło sporo czasu, a Magda wydała w tym czasie kolejne trzy albumy. Wydany niedawno „Sorrento”, nagrany jak zawsze z producentem Janem Smoczyńskim, powstawał w innych niż zwykle warunkach. W GLAMOUR Sound On zdradziła nam, że przy tym albumie postanowili przeprowadzić eksperyment z Janem i zamknęli się na 2 tygodnie w studio. Efekty? Efektów możecie posłuchać oczywiście na płycie „Sorrento”, ale warto poznać też kulisy jej powstawania!

Bovska opowiedziała nam również, że pomysł na płytę zrodził się w malowniczym, tytułowym „Sorrento”, dlatego zapytałyśmy czy jeszcze tam wróci. Byłyśmy również ciekawe, jak Magda podeszła do trudnej sytuacji, czyli wydania albumu podczas pandemii koronawirusa. Jakie miała obawy i dlaczego ostatecznie zdecydowała się wypuścić materiał w tym dziwnym czasie, który wpłynął na każdego z nas? Tego również dowiecie się, słuchając naszego podcastu.

Nie mogłyśmy nie zapytać o „Sorrento Performance”, czyli wyjątkowe wydarzenie, do którego link znajdziecie tutaj >>>. To muzyczny spektakl, czyli połączenie piosenek i tańca na deskach warszawskiego Teatru Syrena, w którym może uczestniczyć każdy z Was! Więcej dowiecie się z podcastu.