Buty zimowe kojarzą Wam się raczej z przykrym i mało estetycznym obowiązkiem? Niepotrzebnie! Na rynku jest kilka marek specjalizujących się głównie w obuwiu, które najlepiej sprawdza się w okresie jesienno-zimowym i właśnie dzięki temu ugruntowały one swoja pozycję. Mamy tutaj na myśli choćby takie brandy, jak Emu Australia, oferująca podobne modele marka UGG, Timberland czy producent Moon Boot. Każda z tych firm ma w swojej ofercie evergreeny, na które cały czas jest ogromne zapotrzebowanie, ale też uzupełnia swoje kolekcje o nowe modele w odpowiedzi na potrzeby swoich klientów. Powstają więc oraz to nowe opcje kolorystyczne butów wspomnianych wyżej marek, ale i fasony dostosowane do aktualnych trendów. Dlatego przekonanie, że zimowe buty muszą być tylko ciepłe i nieprzemakalne, a nie mogą być jednocześnie stylowe, to największa bzdura!

Buty na zimę EMU Australia i UGG – najbrzydsze czy najwygodniejsze buty świata?

Buty marek EMU Australia i UGG maja tyle samo zwolenników, co przeciwników. Jedni uważają bowiem, że nikt w tych butach nie wygląda dobrze. Inni, że to najwygodniejsze i najcieplejsze obuwie (nie tylko) zimowe na świecie. Znamy jednak takie przypadki, kiedy osoby początkowo będące totalnymi przeciwnikami EMU i UGG, szybko stały się im wierne na kilka sezonów. Bo buty zimowe tych marek to zdecydowanie inwestycja na lata. Oba brandy stawiają na jakość, by nasze stopy nie tylko nie zmarzły, ale również czuły się wygodnie, a to niezwykle ważne. Dlatego jeśli kiedykolwiek przeszło Wam przez myśl, żeby przekonać się do EMU, kupując model jedynie przypominający wyglądem EMU, mamy nadzieję, że szybko z tego pomysłu zrezygnował. To strata pieniędzy, a w skrajnych sytuacjach, nawet uszczerbek na zdrowiu. Fakt, zarówno buty zimowe EMU, jak i UGG, to wydatek rzędy kilkuset złotych (niektóre modele kosztują też pod 1000 zł), ale jeśli już zależy Wam na tego typu obuwiu, tanie zamienniki nie są najlepszym rozwiązaniem.

Najmodniejsze kowbojki na zimę 2018 – modele z sieciówek >>>

Timberland – buty do zadań specjalnych (nie tylko) na zimę

Choć Timberland nie jest marką, która powstała z myślą o zimie, w swojej ofercie ma buty sprawdzające się o tej porze roku doskonale. Są nieprzemakalne, wykonane w najwyższej jakości skóry, zdają o to, żeby nasza stopa miała solidne zabezpieczenie i nie mówimy tutaj tylko i wyłącznie o warunkach pogodowych, ale o ochronie jej przed różnego rodzaju urazami. Poza tym klasyczne żółte Timberlandy są klasykiem, który uwielbiają również największe miłośniczki mody, uzupełniając nimi swoje (nie tylko) zimowe stylizacje. Są również dość sporym wydatkiem, ale posłużą Wam na lata i na wiele różnych okazji. Poza tym warto dodać, że Timberland oferuje nie tylko charakterystyczne workery, ale także inne, stricte zimowe obuwie. Warto sprawdzić!

Kurtki na zimę 2018/2019: 50 modeli, na które będziecie chciały wydać każde pieniądze >>>

Buty na zimę z sieciówek: Zara, Mango, Wojas, Ryłko

Planując zakup butów na zimę nie należy zapominać o sieciówkach. Zarówno tych, które w obuwiu się specjalizują, jak i popularnych markach typu Zara czy Mango. Jeżeli chodzi o te ostatnie dwa hiszpańskie brandy, to w każdym sezonie jesień-zima oferują one modele dedykowane na niskie temperatury i ciężkie warunki na chodnikach. Są wykonane ze skóry naturalnej, posiadają ocieplenie i nawiązują do trendów dyktowanych przez czołowe domy mody. Mają też nieco niższe ceny, niż choćby EMU czy Timberland, ale ze względu na materiały użyte do ich wykonania, na pewno należy liczyć się z wydatkiem powyżej 300 zł. Podobnie zresztą, jak w przypadku sieciówek obuwniczych. Myśląc o tych rodzimych, wymienić należy na pewno marki Ryłko oraz Wojas. Te dwa brandy są na rynku od lat, a ostatnio oba przeszły ogromną metamorfozę, czego efektem jest spory wybór naprawdę bardzo atrakcyjnych modeli, nie mniej stylowych, niż te w Zarze i w Mango, a wyróżniających się na pewno większą jakością. Poza tym w sklepach Wojas można znaleźć kultowe śniegowce Relaks, które były hitem w latach 80., a ostatnio znowu powróciły do łask.

Najmodniejsze buty na jesień 2018 >>>