Coca Cola o smaku wiśniowym znika z polskiego rynku po ponad 20 latach! Z tym kultowym napojem, który jako jedyny został zmodyfikowany dodanym do oryginalnej receptury aromatem owoców, na szczęście nie żegnamy się definitywnie.

Zgodnie z globalną polityką firmy i w myśl europejskich regulacji celujących w obniżenie kaloryczności oferowanych produktów, Coca Cola zdecydowała się zastąpić Coca Colę Cherry jej bezcukrowym odpowiednikiem. Póki co znamy już taką „odchudzoną” wersję klasycznej coli, więc Coca Cola Cherry Bez Cukru nie będzie ewenementem. Dodatkowo, do 2020 r.  podobną metamorfozę czekają wszystkie pozostałe napoje w oferty firmy, w których zawartość cukru zostanie zmniejszona o 10% i które dostępne będą w mniejszych opakowaniach.

Czy smak kultowego napoju się zmieni? W tej kwestii firma nie wypowiada się oficjalnie, ale po doświadczeniu w klasyczną Coca Colą można spodziewać się, że choć jej miłośnicy na początku nie będą zachwyceni, siła przyzwyczajenia i przywiązania do smaku weźmie górę i po prostu… pogodzimy się z ta zmianą, zwłaszcza, że wyjdzie nam ona na lepsze.