Dawid Ogrodnik jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych aktorów w Polsce. Film, który przyniósł mu największą popularność to Chce się żyć. W produkcji z 2013 roku wcielił się w rolę chorego na porażenie mózgowe Mateusza, który każdego dnia walczy o godność i prawo do normalnego życia. Dawid Ogrodnik ma również na swoim koncie udział w takich obrazach, jak Jesteś Bogiem, Ida, Cicha noc, Ostatnia rodzina czy Rojst. Natomiast teraz możemy oglądać go w filmie Ikar. Legenda Mietka Kosza. W każdej z tych produkcji Dawid Ogrodnik pokazywał nam swoje kolejne - całkowicie różne od siebie twarze. Czas na kolejne oblicze! Tym razem Dawid Ogrodnik zagra księdza Jana Kaczkowskiego. Sprawdźcie, kim był duchowny i co wiemy o nowym filmie z Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej.

Dawid Ogrodnik zagra księdza Jana Kaczkowskiego! Kim był duchowny?

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że powstanie film fabularny o księdzu Janie Kaczkowskim - zagra go Dawid Ogrodnik. Duchowny od urodzenia zjadał się z ciężką chorobą. Cierpiał na niedowład lewostronny i wadę wzroku. Walczył nowotworem nerki. Z kolei w 2012 roku zdiagnozowano u niego glejaka mózgu. Ks. Jan Kaczkowski nie miał zamiaru się poddawać! Wręcz przeciwnie. Pomagał innym, dodawał im otuchy, a jego książki (m.in. Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość) okazały się inspiracją dla setek tysięcy osób. Ksiądz Jan Kaczkowski był również ambasadorem Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbyły się w Krakowie. Jego działalność doceniano i nagradzano, m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Duchowny zmarł 28 marca 2016 roku po długiej walce z chorobą.

Szczegóły związane z filmem biograficznym o księdzu Janie Kaczkowskim nie są jeszcze znane. Ale spokojnie, o wszystkich na pewno poinformujemy was z czasem.

Dawid Ogrodnik i Marta Nieradkiewicz zostali rodzicami! >>>