Początek nowego roku to idealna okazja do zaplanowania urlopu. Dlatego warto już teraz być zorientowanym i wiedzieć, kiedy wypada majówka i inne długie weekendy. Polecamy wam tuż po powrocie do pracy w styczniu zaklepać sobie kilka dat, aby wasi koledzy i koleżanki was nie ubiegli. Co prawda w 2020 roku nie będziemy mieli tylu okazji do zorganizowania sobie wakacji, jak w 2019 roku, ale najgorzej nie będzie. Okazja do odpoczynku nadarzy się od razu na początku roku. Święto Trzech Króli wypada w poniedziałek, dzięki czemu będziemy mogli skorzystać z uroków przedłużonego weekendu.

Ferie zimowe 2020: kiedy wypadają?

Tegoroczne ferie zimowe wypadają tradycyjnie w styczniu i w lutym 2020. 13 stycznia zaczynają woj. lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie oraz śląskie i kończą 26 stycznia. Od 20 stycznia do 2 lutego wolne będą mieli uczniowe z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Od 27 stycznia na ferie przewidziano dla woj. kujawsko-pomorskiego lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Potrwają co 9 lutego 2020. W ostatnim terminie 10-23 lutego 2020 wolne zaplanowano dla woj. mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Zobacz także: Winter escape, czyli gdzie najlepiej wyjechać na wakacje zimą

Urlop 2020: kiedy zaplanować wolne – Wielkanoc 2020, majówka 2020, Boże Ciało 2020 

Kolejny moment dobry na zaplanowanie dłuższego urlop to dopiero kwiecień 2020. Wtedy bowiem wypada Wielkanoc. Tym razem będziemy obchodzić ją 12 kwietnia, a 13 kwietnia to Lany Poniedziałek, czyli dzień ustawowo wolny. Tegoroczna majówka nie będzie idealną okazją do połączenia świąt z dniami wolnymi. 1 maja wypada niestety w piątek, a co za tym idzie, święto Konstytucji 3 maja w niedzielę. Czyli najgorzej! Z planowaniem długiego weekendu musicie poczekać do czerwca. Najważniejsze święto tego miesiąca, Boże Ciało wypada w czwartek 11.06. Wolny piątek 12.06 oznacza cztery dni wolne. W czerwcu zaczynają oczywiście wakacje. Uczniowie udadzą się na zasłużony odpoczynek 27 czerwca 2020.

2020 rok – jak zaplanować urlop?

Kolejne święto państwowe i kościelne dające okazję do urlopu to Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, czyli też Święto Wojska Polskiego. Wypada ono 15 sierpnia - sobotę. Ale, nie jest tak źle. Pamiętajcie, że kiedy święto wypada w weekend, pracodawca ma prawo oddać nam dzień wolnego w innym terminie. We wrześniu i w październiku 2020 proponujemy zaplanować długie wakacje z dni urlopowych, które przysługują nam w pracy, bo kalendarz nie będzie nam sprzyjał aż do listopada. I choć Wszystkich Świętych wypada w niedziele 1.11.2020, to Święto Niepodległości w środę. A to oznacza, że można wziąć wolne w czwartek 12.11 oraz w piątek 13.11 i cieszyć się długim listopadowym weekendem. Końcówka roku 2020 na pewno nie będzie wiązać się z długą świąteczną przerwą. Niestety Wigilia wypada w czwartek, czyli Boże Narodzenie w piątek, a drugi dzień świąt w sobotę.

Kiedy zaplanować urlop w 2020 roku, żeby mieć jak najwięcej dni wolnych?

Pomijając ferie zimowe i wakacje, najwięcej odpoczynku czeka nas w kwietniu, gdy wypada Wielkanoc (trzy dni), a także w czerwcu. Boże Ciało sprawi, że zyskamy cztery dni wolnego. Następnie czeka nas pięciodniowy weekend w listopadzie, który potrwa od 11.11 do 15.11. Nie możemy się doczekać, a wy? Macie swoje tipy, jak najlepiej zaplanować urlop?

Zobacz także: Niedziele handlowe 2020. Kiedy sklepy będą otwarte? Są drastyczne zmiany!