Kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2020?

Za nami finałowy odcinek programu „Szansy na Sukces. Eurowizja 2020”, podczas którego, po raz pierwszy w tym roku, uczestnicy mieli zawalczyć o udział w jednym z najpopularniejszych i najchętniej oglądanych w telewizji wydarzeń muzycznych o charakterze międzynarodowym, Konkursie Piosenki Eurowizji 2020. A to oznacza, że wiemy już, kto będzie reprezentował Polskę podczas tegorocznej edycji wydarzenia. Decyzja zapadła jednogłośnie.

Głosować na swojego faworyta głosować mogło bowiem zarówno jury programu, jak i widzowie przed telewizorami. Którzy okazali się być jednogłośni – w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020, która w maju odbędzie się w Rotterdamie, Polskę reprezentować będzie 17-letnia Alicja Szemplińska. Młoda wokalistka pokonała pozostałych laureatów eliminacyjnych odcinków „Szansy...” Kasię Dereń i Alberta Černego.

Dlaczego Michał Szpak nie wygrał Konkursu Piosenki Eurowizji? >>>

To właśnie ona zdaniem jury, jak i publiczności poradziła sobie z wykonaniem dwóch utworów, które były do wykonania – jednego wskazanego przez jury i jednego wybranego samodzielnie, przygotowanego właśnie z myślą o udziale w Eurowizji. Alicja Szemplińska na pewno poradzi sobie koncertowo. W końcu na swoim koncie ma też zwycięstwo w tegorocznej edycji programu „The Voice of Poland”. Trzymamy kciuki.