Eurowizja 2023 za nami. Blanka, choć ostatecznie uplasowała się na 19. miejscu w tabeli, w rankingu widzów była znacznie wyżej. Jej sytuację z pewnością doskonale rozumie Käärijä, reprezentant Finlandii, który, choć według widzów zasługiwał na zwycięstwo, przegrał z lepszą w opinii jurorów Loreen. Biorąc pod uwagę pojawiające się co roku rozbieżności, wiele osób uważa, że laureata Eurowizji powinni wybierać wyłącznie widzowie (taka zasada obowiązuje w półfinałach). Co na to Blanka?

Blanka na Eurowizji 2023

Trzeba przyznać, że Blanka w finale Eurowizji zaprezentowała się naprawdę dobrze. Zrobiła prawdziwe show, a porywając do zabawy zgromadzoną w studiu publiczność udowodniła, że jej „Bejba” („Solo”) to jeden z tegorocznych hitów. Niestety, popularność piosenki nie przełożyła się na głosy od jurorów. Według nich zasługiwała na 23., czyli trzecie od końca miejsce. Tak, my też widząc na tablicy zaledwie 12 punktów byliśmy zaskoczeni.

Zdecydowanie lepiej Blankę ocenili widzowie, dzięki którym nasza reprezentantka, zdobywając w sumie 93 punkty, wskoczyła ostatecznie na 19. miejsce w rankingu.

Relację z jej występu możecie zobaczyć tutaj:

Eurowizja 2023. Blanka komentuje swój wynik i dziękuje za głosy

Blanka, tuż po zakończeniu konkursu, postanowiła za pośrednictwem Instagrama zwrócić się do swoich widzów. Artystka opublikowała krótką relację, w której podziękowała za oddane głosy, podkreślając fakt, widzowie przyznaliby jej 8. miejsce:

Cześć kochani! Chcę wam z całego serca podziękować za całe wsparcie, za wasze głosy. Mamy 8. miejsce televotingu! To ogromny sukces, bardzo wam za wszystko dziękuję - powiedziała uradowana.

Dziś po południu Blanka udostępniła jeszcze jedno InstaStories, w którym podkreśliła, jak ważne było dla niej wsparcie widzów, a także przyznała, że de facto odniosła większy sukces, niż wskazywałaby na to tabela wyników

W komentarzach natychmiast pojawiły się liczne słowa wsparcia od widzów, którzy również są zdania, że głosy widzów są znacznie ważniejsze i że „dla nich zwyciężyła”:

Zobacz także:

Kochana! Gratuluję 8. miejsca w televotingu, to się tylko liczy, a nie jury! Tworzysz muzykę dla fanów

Było super, najważniejsze, że fani cię docenili. 8. miejsce w głosowaniu widzów to świetny wynik

8 miejsce od publiczności! Brawo! To się liczy!

To była jedna z najlepszych piosenek na tegorocznej edycji (jeśli nie najlepsza). Na pewno top 5, więc miejsce w klasyfikacji nieadekwatne do poziomu

- czytamy pod najnowszym postem Blanki.

Wy również uważacie, że Blanka zasłużyła na wyższą lokatę?