Kto zaczytywał się w dzieciństwie w książce „Matylda” brytyjskiego pisarza Roalda Dahla lub oglądał film o tym samym tytule w reżyserii Danny’ego DeVito, który zresztą w nim wystąpił, ma teraz powody do radości. Okazuje się bowiem, że nie tylko my wciąż pamiętamy tę bohaterkę i mamy do niej ogromny sentyment. Powieść już wkrótce doczeka się kolejnej ekranizacji i zawdzięczamy to Netfliksowi. Już teraz możemy zobaczyć pierwszy zwiastun, który zdradza nie tylko nowy pomysł na ten film, bo tym razem będzie to rockowy musical, ale przede wszystkim pokazuje obsadę.

„Matylda: Musical” – zwiastun

Pierwszy zwiastun filmu „Matylda: Musical” pokazuje, że choć zobaczymy tę opowieść w zupełnie nowej odsłonie, to jednak ma ona wciąż wiele wspólnego z pierwowzorem. To wciąż inspirująca opowieść o niezwykłej dziewczynce, która odkrywa swoją supermoc i wbrew wszystkiemu zbiera się na niezwykłą odwagę, by pomóc innym zmienić ich losy, jednocześnie przejmując kontrolę nad własną historią. Stając w obronie tego, co słuszne, zostaje pozytywnie zaskoczona rezultatami. Film jest oparty nie tylko na powieści Roalda Dahla z 1988 zatytułowanej „Matylda”. W dużej mierze bazuje też na wyróżnionej w 2010 roku nagrodą Tony produkcji scenicznej „Matylda: Musical”. Historia jednak niezależnie od tego czy znamy ją z książki, filmu z 1996 roku, czy właśnie z wersji wystawionej na deskach teatru, nie zmienia się.

Dobrze znanych nam już bohaterów poznamy teraz ponownie za sprawą nowej obsady. A w tej uwagę zwraca nie tylko Emma Thompson w roli panny Trunchbull. Stephen Graham i Andrea Riseborough wcielą się w zaniedbujących córkę rodziców Matyldy, przejmując role Rhei Perlman i Danny'ego DeVito, którzy dodatkowo wyreżyserowali i wyprodukowali adaptację filmową z 1996 roku z Marą Wilson w roli głównej. Tę bohaterkę tym razem zaprezentuje nam Alisha Weir. Natomiast pannę Honey, w którą poprzednio wcieliła się Embeth Davidtz, przejęła Lashana Lynch. Zwiastun to dodatkowo okazja, żeby nie tylko poznać nowych aktorów, ale również poznać koncepcję twórców.

Emma Thompson w filmie „Matylda: Musical”

Emma Thompson ma już wprawę w graniu czarnych charakterów i najwidoczniej w takich rolach czuje się wspaniale. Jeszcze niedawno była okrutną Baronnessą w „Cruelli”, a teraz wcieli się w postać nikczemnej panny Trunchbull w filmie „Matylda: Musical”. Czy istnieje jakiś czarny charakter, w którego Emma Thompson nie potrafiłaby się wcielić? Być może jeszcze nie powiedziała w tym temacie ostatniego słowa i przekonamy się jeszcze nie raz, że tę sztukę opanowała do perfekcji.

Tym razem aktorce przypadła rola dyrektorki szkoły, która dąży do wytępienia samodzielnego myślenia wśród uczniów podstawówki. Genialna i wyjątkowo uzdolniona Matylda, grana przez Alishę Weir, gwiazdę „Darklands”, nie stanowi tu wyjątku. Jedynym wzorem do naśladowania dla tytułowej bohaterki jest panna Honey, która zachęca ją do używania bujnej wyobraźni i zachowania ciekawości wbrew podejściu panny Trunchbull, chcącej pozbyć się wszystkich buntowników z Crunchem Hall.

„Matylda: Musical” – premiera

Premiera filmu „Matylda: Musical” jest zapowiedziana w Wielkiej Brytanii i Irlandii na 2 grudnia. My zaczekamy chwilę dłużej. Według informacji, która jest widoczna na końcu polskiego zwiastuna, będziemy mogli zobaczyć nową adaptację w okresie świątecznym.