Frances Bean Cobain podzieliła się chwytającą za serce refleksją w dniu 30. rocznicy śmierci ojca. Wpis lotem błyskawicy obiegł świat.

Frances Bean Cobain opłakuje tatę, Kurta Cobaina w 30. rocznicę jego śmierci

Frances Bean Cobain wpis poświęcony tacie opublikowała za pośrednictwem Instagrama. Podzieliła się zdjęciami z przeszłości, w tym dwoma uroczymi ujęciami z „ostatniego razu, gdy byli razem”.

30 lat temu skończyło się życie mojego taty. Drugie i trzecie zdjęcie powstało, kiedy ostatni raz byliśmy razem, kiedy jeszcze żył. Jego mama Wendy często przyciskała moje dłonie do swoich policzków i mówiła, ze smutkiem: „masz jego ręce”. Wdychała je, jakby to była jej jedyna szansa, żeby go przytulić [...] Mam nadzieję, że trzyma go za ręce, gdziekolwiek są – zaczęła wpis.

Chciałabym poznać mojego Tatę. Chciałabym znać jego głos, wiedzieć, jaką lubił kawę, znać uczucie zasypiania po opowiedzianej przez niego bajce na dobranoc – napisała Frances.

Zawsze zastanawiałam się, czy łapałby ze mną kijanki podczas dusznego lata w Waszyngtonie, czy pachniałby Camel Lights i truskawkowym Nesqickiem [...] Jednocześnie, dał mi lekcję śmierci, która jest żywym doświadczeniem utraty kogoś. 

[...] napisał do mnie list, zanim się urodziłam. Ostatnia linijka brzmi: „Gdziekolwiek byś nie poszła, gdziekolwiek ja pójdę, zawsze będę z Tobą”. Dotrzymał tej obietnicy, jest obecny w moim życiu na wiele sposobów – podkreśliła córka zmarłego muzyka.

Kim jest i czym zajmuje się dziś Frances Bean Cobain?

Frances Bean Cobain urodziła się 18 sierpnia 1992. Jej ojcem był lider Nirvany, Kurt Cobain, matką jest Courtney Love, wokalistka zespołu Hole, kompozytorka i autorka tekstów piosenek. Jej pierwsze imię pochodzi od imienia wokalistki zespołu The Vaselines, Frances McKee, drugie zaś nadał jej Kurt, gdy po raz pierwszy zobaczył ciążę na badaniu USG (wyglądała jak fasolka, ang. bean). Rodzicami chrzestnymi Frances są lider zespołu R.E.M., Michael Stipe oraz aktorka Drew Barrymore.

Frances jest malarką i modelką. Studiowała sztukę w Bard College. Brała udział w sesjach zdjęciowych do renomowanych magazynów, a jej prace wystawiały prestiżowe galerie sztuki. Prywatnie od 2021 roku związana jest z Rileyem Hawkiem, synem legendarnego deskorolkarza, Tony’ego Hawka. 

Więcej zdjęć Frances znajdziecie w galerii pod artykułem. 

Zobacz także: